У МОЗ описали три етапи коронавірусної хвороби

У МОЗ описали три етапи коронавірусної хвороби

Коронавірусна хвороба – це тривале захворювання, яке має в своєму розвитку кілька етапів.

Умовно можна виділити три головних, розповіла провідний інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська під час брифінгу 22 жовтня (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).


Перший етап – це перший тиждень захворювання, коли хворі почуваються в основному практично здоровими. За словами Голубовської, у 80% людей захворювання закінчується на цій стадії і не розвивається далі.

Читайте також:   Ще одна область перевищила норму щодо госпіталізації пацієнтів з COVID


«Це ті люди, які хворіють не важко. У першій фазі повинні спостерігатися пацієнти з груп ризику. Вони повинні вчасно звертатися до лікаря, приймати різні загальнозміцнюючі вітаміни», – зазначила медик.

Однак існує від 10 до 30% випадків, коли захворювання переходить у другу фазу. Триватит вона може від одного до трьох тижнів. Під час цього етапу лікарі застосовують всі методи лікування, які є в нормативних документах


Читайте також:   Коронавірусом в Україні заразилися майже 1,5 тис. за добу: статистика МОЗ на 17 серпня

«З другого тижня захворювання розвивається найважча фаза, коли вже ураження органів і систем здійснюється нашою імунною системою. Все наше лікування спрямоване на стримування цього «шторму» імунної системи проти свого ж організму», – розповіла Голубовська.

Потім хвороба переходить в третю стадію – так званий пост-ковідний симптом.

 

Залиште свій коментар