У МОЗ назвали остаточну причину смерті військової після вакцинації: є висновки судмедекспертизи

У МОЗ назвали остаточну причину смерті військової після вакцинації: є висновки судмедекспертизи

Згідно з висновками судмедекспертизи причиною смерті військовослужбовиці, яка померла в Одеській області після вакцинації від коронавірусу, стала гостра серцево-судинна недостатність.Про це повідомили у МОЗ України.

«Причина смерті військовослужбовиці, яка померла у вівторок в Одеській області, –  гостра серцево-судинна недостатність. У неї також встановлено атеросклеротичний кардіосклероз. Про це Міністерству охорони здоров’я (МОЗ) повідомили одеські лікарі, які робили розтин померлої», — йдеться у повідомленні.


Зазначається, що результати розтину розглянуть на засіданні регіональної групи оперативного реагування на несприятливі події після імунізації (НППІ) в рамках розслідування, як того вимагають протоколи Міністерства охорони здоров’я.

ТСН голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій наголосив, що та причина смерті, яка наразі значиться, є поширеною і трапляється щоденно у людей, які не отримували вакцин.


«Це буде зараз топова тема і ми звичайно висловлюємо співчуття. Але випадки, які пов’язана із серцево-судинною недостатністю, а так зараз звучить причина смерті, вони трапляються щодня і є однією із причин смерті. Тож чи буде це пов’язано з вакцинацією, чи ні, розслідування цього випадку якраз і продемонструє», — зазначив Лапій.

Нагадаємо, що у командуванні медичних сил ЗСУ повідомили, що жінці зробили щеплення від COVID-19 вакциною Covishield/AstraZeneca 21 березня, оскільки вона мала їхати до ООС. Протипоказань до вакцинації вона не мала, в день смерті на стан здоров’я не скаржилася. У МОЗ додали, що у день, коли вакцинували жінку, з того ж флакона щеплено було ще 9 осіб. Ці особи почуваються наразі добре.

Залиште свій коментар