У Миколаєві смерть лікарки від COVID-19 визнали пов’язаною з роботою. Тепер її родина зможе отримати компенсацію

У Миколаєві смерть лікарки від COVID-19 визнали пов’язаною з роботою. Тепер її родина зможе отримати компенсацію
Сімейна лікарка Галина Колянчикова з Миколаєва у жовтні померла від коронавірусного захворювання. Члени комісії визнали її смерть не пов’язаною з професійною діяльністю та відмовили родині у компенсації. Водночас після розголосу ситуації відбулося повторне розслідування смерті медика. Тепер її смерть назвали пов’язаною з професійною діяльністю.

Про це повідомили в управлінні Держпраці у Миколаївській області.Спершу комісія з розслідування гострого професійного захворювання зі смертельним наслідком вирішила, що Галина підхопила вірус від свого чоловіка Юрія, який також працює лікарем, тому її смерть не пов’язана з роботою.

Юрій Колянчиков та їхній син не погодилися з таким рішенням. Як розповів чоловік «Суспільному», його дружина упродовж двох тижнів перед хворобою приймала пацієнтів, у яких згодом підтвердився COVID-19. Є документи, що це підтверджують.


Після того, як ситуація набула розголосу, управління Держпраці провело повторне розслідування зі зміною всіх членів комісії. 11 грудня комісія визнала, що смерть лікарки від захворювання пов’язана з умовами праці.

Згадав про цю ситуацію і міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 12 грудня. Він пообіцяв, що родина померлої отримає компенсацію у розмірі 1,5 мільйона гривень.


читайте також

«У нас люди поголовно лежать». Репортаж з села на Чернігівщині, де від коронавірусу помер сімейний лікар

Компенсації медикам

Сім’ям лікарів, які померли від COVID-19, почали виплачувати компенсації наприкінці червня. Розмір виплати безпосередньо залежить від того, де медик інфікувався:

  • 1 млн 567 тисяч грн можуть отримати родини медпрацівників, які померли від коронавірусу, на який вони захворіли під час виконання професійних обов’язків;
  • 210 тисяч грн для родин медиків, якщо вони захворіли та померли не під час роботи з хворими на COVID-19;
  • 210 тисяч грн у разі отримання інвалідності внаслідок захворювання медика на коронавірусну інфекцію.

Гроші на ці виплати закладали у Фонді для боротьби з COVID-19.

Залиште свій коментар