У Латвії заборонили російський телеканал за мову ворожнечі щодо України

У Латвії заборонили російський телеканал за мову ворожнечі щодо України

Латвія ухвалила рішення на рік заборонити ретрансляцію телеканалу «Росія РТР» за мову ворожнечі щодо України.Як повідомив у Twitter глава правління Національної ради Латвії з електронних ЗМІ (NEPLP) Івар Аболіньш, рішення набуде чинності 15 лютого.

«Ми свій інформпростір захищали, захищаємо і будемо захищати», – підкреслив він.


Влітку 2020 року NEPLP констатував розпалювання ненависті в пропагандистських передачах «60 хвилин» і «Недільний вечір з Володимиром Соловйовим». Учасники програм під час розмови про Україну використовували позначення, які розцінюються як хейтспіч – мова ворожнечі.

Перше порушення було констатовано 10 липня в програмі «60 хвилин». Під час дискусії її учасники та ведуча Ольга Скабєєва називали Україну терористичною державою, а її колишнього президента Петра Порошенка – терористом.


Друге порушення констатовано в тій самій передачі 17 вересня. Її вів Євген Попов. В ефірі прозвучало, що колишні країни СРСР не тільки нічого не можуть і «не вдалися», але й могли б бути повернуті Росії.

Наступне порушення було констатовано 21 жовтня, в тій же програмі, яку вели Попов і Скабєєва разом. Там висловлювалося презирливе ставлення до білоруського народу і заклики до насильства.

Четверте порушення констатовано 6 грудня в передачі «Недільний вечір з Володимиром Соловйовим». У ній висловлювалася думка, що було б краще, якби СРСР не розпався. Також звучали заклики до війни.

У січні 2019 року Латвія вже забороняла ретрансляцію «Росія РТР» на три місяці.

Залиште свій коментар