У Києві запрацювали камери фіксації порушень ПДР: адреси, карта, всі деталі
На дорогах Києва з 00:00 1 червня запрацювали 20 камер автоматичної фіксації порушень ПДР.
Камери вимірюватимуть тільки швидкісний режим руху транспорту на дорогах і в разі виявлення правопорушення автоматично його фіксуватимуть. Про це повідомила пресслужба патрульної поліції столиці.
Уточнюється, що камери встановлені в таких точках міста:
- вул. Олени Теліги, 39;
- Набережне шосе, 4;
- Дніпровська набережна, перехрестя з вулицею Причальна;
- вулиця Братиславська, 18;
- Чоколівський бульвар, 24;
- Північний міст (у напрямку лівого берега);
- Північний міст (у напрямку правого берега);
- Броварський проспект (станція метро «Лівобережна»);
- Броварський проспект/вул. Будівельників;
- Південний міст (у напрямку лівого берега);
- Південний міст ( у напрямку правого берега);
- проспект Героїв Сталінграда, 25;
- проспект Володимира Маяковського, 56;
- проспект Володимира Маяковського, 65;
- бульвар Дружби народів, 27;
- бульвар Дружби народів, 36;
- Столичне шосе, 58 (у напрямку м. Київ);
- Столичне шосе, 58 (у напрямку м. Обухів);
- Харківська площа/проспект Миколи Бажана.
Де встановлені камери на дорогах держзначення
Що є фактом порушення
Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год (2 км/год – додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад»; ДСТУ дозволено похибку для такої категорії приладів до ± 3 км/год).
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що за перші вісім хвилин роботи в Києві камери зафіксували 262 перевищення швидкісного режиму. На своїй сторінці у Twitter він зазначив, що камери в столиці налаштовані на 103 км/год.
Станом на 17:00 в Києві та Київській області було зафіксовано вже більше 35 тисяч порушень ПДР. Антирекорди – Mercedes рухався трасою Київ – Чоп зі швидкістю 208 км/год та BMW проїхав три камери поспіль зі швидкістю 200 км/год (водій отримає три штрафи).
Куди надійде штраф і як його перевірити
Насамперед камери визначають порушення і фіксують номерний знак автомобіля. Якщо водій подав заяву в МВС, то факт порушення надійде власнику машини на електронну пошту або в повідомленні на телефон.
В іншому разі водії матимуть змогу отримати докази й протоколи поштою. Перевірити справжність листа можна за допомогою металевої стрічки збоку й через QR-код смартфоном. Дізнатися про наявність порушення буде можливість в особистому кабінеті водія, на сайті Міністерства внутрішніх справ або надалі в додатку «Дія».
Розмір штрафу
Сума штрафу становить 255 грн в разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год, але не більш як 50 км/год. 510 грн штраф становитиме в разі перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 50 км/год.
Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів із часу отримання постанови.
На сьогодні камери автоматичної фіксації порушень ПДР встановлені тільки в Києві та на автомагістралях Київської області, зокрема в місцях концентрації ДТП із тяжкими наслідками. Надалі ними планують охопити всю Україну, розповів глава департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко на сторінці у Facebook.
«Головна мета – не збирати штрафи, які зараз масово будуть приходити порушникам поштою, а привчити водіїв не ганяти та скидати швидкість. За п’ять років треба вдвічі знищити аварійність і смертність, яка останні три роки не знижується менше від 3200 загиблих щорічно. Такі системи є у всіх цивілізованих країнах Європи та світу в цілому. Це безальтернативний шлях. Україна однією з останніх її впроваджує», – написав Шевченко.