У Кабміні розповіли, чи можуть українці безкоштовно отримати 2 га землі

У Кабміні розповіли, чи можуть українці безкоштовно отримати 2 га землі

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко розповів, що норма про право кожного українця безкоштовно отримати 2 гектари землі є фікцією та обманом, на основі якого чиновники отримують корупційну ренту.«Норма закону є, а реалізації фактично немає з однієї простої причини: по 2 га для більш ніж 40 млн українців – це 80 млн га землі. У нас її просто фізично немає стільки. Цей самообман був придуманий безпосередньо чиновниками, щоб сформувати корупційну складову», – цитує міністра видання Ligazakon.

Він сказав, що чиновники говорять українцям, які хочуть отримати землю, щоб вони оформлювали землевпорядну документацію, а потім беруть хабарі за виділення землі. За словами урядовця, за 20 років «була сформована дуже чітка корупційна рента», а саме – ввели землевпорядну експертизу, дозвільну документацію, численні довідки та дозволи. Для будь-яких дій, пов’язаних із землею, потрібна велика кількість різних документів.


«Кожен документ – це корупційна рента», – стверджує міністр. Він додав, що всю землю, яка була в розпорядженні Держгеокадастру, передали в комунальну власність. «Якщо громада хоче надати землю під безоплатну приватизацію, вона може це зробити двома третинами голосів від кількісного складу ради, обраної народом», – пояснив Лещенко.

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об’єкти нерухомості на моніторинг за допомогою сервісів SMS-маяк і SMS-маяк Земля. Завдяки їм можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача). Спробуйте і поставте свою нерухомість на контроль.


Залиште свій коментар