У Фінляндії виявили новий штам коронавірусу: його неможливо виявити за допомогою ПЛР-тесту

У Фінляндії виявили новий штам коронавірусу: його неможливо виявити за допомогою ПЛР-тесту

У Фінляндії виявили новий штам коронавірусу, схожий на «британський» і «південноафриканський». Однак він відрізняється від усіх інших штамів незвичайною мутацією, яка не дозволяє виявити його за допомогою ПЛР-тесту.Про виявлення нового штаму коронавірусу Fin-796H заявили дослідники з Інституту біотехнології Гельсінського університету.

Вчені розповіли, що у новому штамі містяться мутації, які раніше були виявлені в «британському» і «південноафриканському» штамах. Однак, новий штам з ними не пов’язаний.


«У світі вже виявлено кілька варіантів коронавірусу. Майже всі вони є «нащадками» «британського», «американського», «бразильського» чи «японського» варіантів. Варіант з Фінляндії, відрізняється від них. Його мутації мають ті ж особливості, але, мабуть, він не належить до лінії еволюції одного з раніше відомих варіантів», — йдеться в повідомленні на сайті університету.

Fin-796H більш заразний через свої мутації, а також має зміни, які впливають на стійкість до вакцин. Ще одна особливість цього штаму – його важко розпізнати за допомогою ПЛР-тесту.


«Одна мутація у варіанті перешкоджає надійному виявленню вірусу одним з методів, рекомендованих ВООЗ навесні минулого року. Це спостерігалося при аналізі зразка від пацієнта з варіантом інфекції COVID-19», — зазначив професор Саккарі Йокиранта.

На цей момент невідомо, наскільки цей штам широко поширився. Також поки немає даних про те, де і коли він з’явився. Вчені займаються вивченням Fin-796H і запевняють, що причин для паніки немає.

Залиште свій коментар