У Держдумі істерика через відмову українця фотографуватися з росіянами на Паралімпіаді: РФ поставили на місце

У Держдумі істерика через відмову українця фотографуватися з росіянами на Паралімпіаді: РФ поставили на місце

Міжнародний паралімпійський комітет підтвердив право українського легкоатлета не долучатися до російських спортсменів на п’єдесталі пошани.Відмова українського легкоатлета Ігоря Цвєтова обійматися та фотографуватися з російськими призерами на п’єдесталі пошани Паралімпіади-2020 спричинила шалену хвилю обурення в Російській Федерації (РФ).

Зокрема, депутат Держдуми РФ Дмитро Свищев назвав вчинок українського спортсмена провокацією та вимагав покарання для Цвєтова з боку Міжнародного паралімпійського комітету (МПК).


«Істерія, яка захлеснула спорт, зайшла далеко. Українських атлетів просто залякали. Я навіть не знаю, як це коментувати. Якщо вони не хочуть брати участь в змаганнях — нехай не беруть участь. Залиште спортсменів в спокої. Вони бояться повернутися на батьківщину, тому що їх там за фото потім заклюють. Є традиція: фотографуватися зі своїми суперниками. З ким ти боровся, виступав. Ці хлопці нічого поганого одне одному не зробили. Якщо у тебе неприязнь до Росії, не виходь на старт. Це просто страх бути закльованим у себе в країні. Неподобство! Міжнародний паралімпійський комітет повинен відреагувати на цю неприховану провокацію», — цитує Свищева «Спорт-Экспресс».

Однак у МПК відповіли на претензії Росії заявою про те, що Цвєтов не порушив жодних правил. Там наголосили, що українець мав право не приєднуватися до представників РФ на п’єдесталі, щоб дотримуватися карантинних обмежень.


«Протоколи COVID-19 на Паралімпійських іграх в Токіо-2020 передбачають, що спортсмени повинні збиратися разом на верхній сходинці п’єдесталу пошани під час церемонії нагородження, тільки якщо вони носять маски для обличчя. З відеозапису церемонії видно, що обидва російських спортсмени без масок. Тому український спортсмен має право не приєднуватися до них на верхній сходинці п’єдесталу пошани» , — повідомили «Спорт-Экспресс» в пресслужбі МПК.

Раніше Цвєтов прокоментував відмову від спільного фото з росіянами на Паралімпіаді-2020. За словами спортсмена, він зробив це з поваги до України.

  • Цвєтов — багаторазовий чемпіон світу та Європи, дворазовий паралімпійський чемпіон 2016 року.
  • У Токіо Ігорю вдалося перевершити результат паралімпійського рекорду, який він сам же і встановив п’ять років тому, але цього для підсумкової перемоги виявилося недостатньо.
Залиште свій коментар