У Бразилії зафіксували новий штам коронавірусу — ЗМІ

У Бразилії зафіксували новий штам коронавірусу — ЗМІ

Тип Р.4 має спільне походження з «бразильськими» штамами Р.1 і Р.2, а також з Р.3, який поширений на Філіппінах.Бразильські вчені з Університету Сан-Паулу виявили раніше невідомий тип коронавірусної інфекції. Про це у вівторок, 25 травня, повідомило видання Globo.
За його інформацією, новий штам COVID-19, який назвали Р.4, виявили в штаті Сан-Паулу, в місті Мокока. Незабаром хвороба широко поширилася в місті Порту-Феррейра.
Як з’ясували фахівці, Р.4 має спільне походження з «бразильськими» штамами Р.1 і Р.2, а також з Р.3, який поширюється на Філіппінах. Всі штами відносять до лінії B.1.1.28.
«Новий штам поширюється в середовищі, де переважають P.1 і «британський» варіант, але нас вкрай непокоїть, що він швидко поширюється», — відзначили вірусологи і додали, що новий штам виявили в дев’яти муніципалітетах Сан-Паулу.
При цьому, відзначає видання, експерти поки не мають достатніх підтверджень, що P.4 є смертоноснішим, хоча цього місяця в Порту-Феррейра зареєстрували найбільшу кількість COVID-смертей у порівнянні з попередніми місяцями.
За останніми даними, в Бразилії з початку пандемії зафіксували 16,2 мільйона випадків коронавірусу, з них 14,6 закінчилися одужанням і 452 224 — смертю. Країна має третє місце в світі (після США й Індії) за захворюваністю і друге (після США) — за смертністю від інфекції.
Залиште свій коментар