Три країни підписали документ про підтримку членства України в ЄС і НАТО

Три країни підписали документ про підтримку членства України в ЄС і НАТО

Міністри закордонних справ України, Литви та Польщі підписали три спільні документи про співпрацю. Один із них висловлює підтримку членства української держави в Європейському Союзі і НАТО.Про це заявив очільник МЗС Дмитро Кулеба під час прямого включення з Литви, ролик він опублікував у Facebook. За його словами, насамперед країни Люблінського трикутника підтримали декларацію щодо спільної історичної спадщини та цінностей (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

«В цьому документі ми констатуємо те, що об’єднує наші держави не тільки в минулому, але і майбутньому. В майбутньому це, безумовно, єдина Європа», – наголосив Кулеба.


Міністр додав: у відповідній декларації Литва й Польща підтвердили свої прагнення докладати всіх зусиль, щоб Україна стала членом Північноатлантичного альянсу та Євросоюзу.

Вони також підтримують «Кримську платформу» і засуджують агресію Російської Федерації проти української держави.


Глави МЗС країн Люблінського трикутника

Наступним підписаним документом стала дорожня карта розвитку Люблінського трикутника. Вона враховує спектр питань – від тих, що стосуються економіки, до молодіжних обмінів і спільної протидії гібридним загрозам.

Третій із затверджених главами МЗС документ – це план заходів з протидії дезінформації.

«Три наші країни мають унікальний досвід у протидії російській дезінформації. Україна володіє безцінним досвідом того, як працює російська дезінформація і як їй протидіяти. Три країни об’єднають зусилля, не лише, щоб спільно боротися проти неї, але й щоб інші держави могли користуватися нашим досвідом», – пояснив Кулеба.

Нагадаємо, що 7-8 липня у Литві проходить Міжнародна конференція з питань реформ в Україні.

 

Залиште свій коментар