Терміново! В Україні виявили невідомий світу агресивний штам СOVID-19, – Рубан

Терміново! В Україні виявили невідомий світу агресивний штам СOVID-19, – Рубан

«Український» штам, виявлений на заході країни, має ознаки, які ще не зафіксувала Всесвітня організація охорони здоров’я.Про це «Вістям» розповів глава Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан. Він уточнив, що йдеться про агресивність, швидке поширенні і «молодість».

«У всьому світі п’ять підтверджених штамів коронавірусу: СOVID-19, британський, іспанський, південноафриканський і бразильський. Це п’ять активних штамів коронавірусу, який розійшовся по всьому світу з Китаю. Те, що виявили на Буковині, – це так званий комбовірус, який циркулює в Україні поряд з СOVID-19», – розповів Рубан.


Глава Держпродспоживслужби уточнив, що цей комбовірус підтверджений і має ознаки «британського» штаму, який є модифікацією «південноафриканського» і «бразильського» варіантів.

«Крім того, в ньому виявлені ознаки, до сих пір не зафіксовані ВООЗ. Серед неприємних – його агресивність, швидка поширюваність і «молодість», – уточнив Рубан.


За його словами, наступним етапом після адаптації штаму – хвороба дітей молодше 10 років.

«Це може статися вже наступного сезону і дуже негативно впливатиме на все населення. Як прогнозують вчені, це найбільша загроза для циркуляції цього збудника. Зате збільшується колективний імунітет», – підкреслив Рубан.

Залиште свій коментар