Тарифи на газ і електроенергію в Україні злетять: скільки платитимемо

Тарифи на газ і електроенергію в Україні злетять: скільки платитимемо

Українців очікує поетапне підвищення тарифів на електроенергію. Рішення ухвалять покроково: в першу чергу вартість кВт*год може вирости з 1,68 до 2,2 грн. Загалом же тариф потрібно збільшити до 3 грн. Крім того, приблизно на 10% зростуть тарифи на газ.Про це в коментарі UBR заявив колишній міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель. Уряд укотре не наважився скасувати механізм, який передбачає компенсації для енергогенерувальних компаній – положення про спецзобов’язання (ПСО).

«Зараз планується продовжити дію ПСО ще на 2 місяці – розглядається такий проєкт рішення уряду. Це означає незмінні тарифи для населення, які сьогодні також незмінні на підставі ПСО», – відзначає експерт.


Що буде з цінами на газ

Сьогодні, коли встановлюється єдина ціна на весь рік (річний тариф), прогнозується, що вона може залишатися на поточному рівні або вирости на 10%.


Залежно від того, як складеться кон’юнктура європейського ринку, ситуація на газовому ринку України для промислових споживачів тощо буде, відповідно, визначатися вартість газового ресурсу для ПСО, що йде на теплову енергію.

З іншого боку, є позиція Міжнародного валютного фонду щодо виключення будь-яких субсидій на ринку і надання адресних субсидій. Тому в позитивному сценарії ціна на тепло залишиться на поточному рівні або зростатиме за ціною газу.

Скільки коштуватиме електроенергія

«За розрахунками, ціна повинна бути більша за 3 грн за кВт*год. Однак її треба підтягувати до 2-2,2 грн за кВт*год, щоб споживач міг поетапно сприйняти такі збільшення», – спрогнозував ексміністр.

Наразі за кожен кВт*год доводиться платити 1,68 грн.

Залиште свій коментар