Суд визнав компанію з холдинґу «АВК» банкрутом

Суд визнав компанію з холдинґу «АВК» банкрутом

Госпсуд Донецької області 8 липня визнав ПрАТ «АВК» банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру через борги підприємства, компанія входить по холдинґу АВК.Про це повідомляє Finbalance з посиланням на постанову суду.

Оновлено 14:46: Пресслужба компанії АВК пояснила, що АВК — це холдинґ, у складі якого знаходиться низка підприємств зі співзвучними назвами, зокрема і ПрАТ АВК.


«ПрАТ АВК визнали банкрутом не через неефективне ведення господарської діяльності, а передусім через агресію Росії проти України, водночас основні активи ПрАТ АВК знаходяться на непідконтрольній Україні території», – повідомили у пресслужбі. 

Бенефіціари холдинґу наразі проводять перемовини з банками щодо врегулювання заборгованості та введення процедури санації підприємства. Решта підприємств холдингу АВК продовжують працювати в штатному режимі на території України.


Суд констатував, що «має місце факт перевищення розміру пасиву боржника над його активами, недостатність наявного у боржника майна для задоволення вимог кредиторів».

Крім того, ПрАТ «АВК» має низьку забезпеченість власними засобами, що знижує ймовірність можливості неплатоспроможного підприємства використати позасудові заходи відновлення платоспроможності. А також – від’ємний результат показника поточної платоспроможності.

Суд дійшов висновку щодо доцільності введення процедури ліквідації та визнання боржника банкрутом», — йдеться в постанові госпсуду.

ПрАТ «АВК» має низку боргів. Минулоріч Верховний Суд вніс зміни в реєстр вимог кредиторів компанії. Так, Всеукраїнському банку розвитку АВК винна 291,3 млн грн, Райффайзен Банку — 356,7 млн грн, Промінвестбанку — 1,34 млрд грн, Сбербанку — 1,2 млрд грн.

Крім того, ПрАТ «АВК» має низку кредитів, виданих під заставку: Всеукраїнському банку розвитку — 199,5 млн грн, Райффайзен Банку — 42,5 млн грн, Промінвестбанку — 489,3 млн грн, Сбербанку — 442,3 млн грн.

Провадження в справі про банкрутство ПрАТ «АВК» (м. Маріуполь) було відкрите в 2016 році. Зазначається, що раніше Сбербанк відсудив у групи «АВК» кондитерські фабрики на Закарпатті та в окупованому Донецьку.

Залиште свій коментар