Столтенберг відповів Зеленському, чому Україна ще не в НАТО

Столтенберг відповів Зеленському, чому Україна ще не в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україні потрібно сконцентруватись на реформах, які наблизять її до членства у Альянсі.Як повідомляє «Європейська правда», про це він сказав на пресконференції з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем в Брюсселі, коментуючи запитання президента Зеленського до президента Байдена «Чому Україна ще не в НАТО?».

Столтенберг нагадав, що у 2008 році на бухарестському саміті НАТО прийняв рішення про те, що Україна у майбутньому стане членом Альянсу. Але він наголосив, що Київ повинен зосередити зусилля на проведенні реформ.


«Ми підтримуємо це рішення і всі рішення цього саміту. Але фокус зараз має зберігатись на реформах. І я вітаю чіткий меседж прем’єр-міністра щодо потреби продовження реформ, щоб переконатись, що Україна має демократичний, політичний контроль над своїми оборонними інституціями збройними силами, продовжує боротьбу з корупцією та зміцнення демократичних інституцій», — заявив Столтенберг.

Генсек Альянсу підкреслив, що проведення реформ є не тільки «добрим для України», але і наближає її до членства.


Він додав, що «не може назвати конкретної дати (вступу України — Ред.)», але може запевнити, що «ми будемо підтримувати євроатлантичні прагнення України і підтримувати шлях України до НАТО».

Столтенберг нагадав, що Україна визнана «аспірантом» Альянсу і союзники НАТО підтримують зусилля України у приєднанні до блоку.

Він підкреслив, що питання розширення НАТО і політики відкритих дверей буде обговорюватися на саміті лідерів НАТО цього року в Брюсселі, а також буде у центрі проєкту про майбутнє НАТО на наступне десятиліття.

«Двері НАТО залишаються відкритими», — резюмував Єнс Столтенберг.

Залиште свій коментар