Сьогодні 200 тис. учнів перейшли на навчання українською мовою

Сьогодні 200 тис. учнів перейшли на навчання українською мовою

З 1 вересня в Україні учні будуть навчатися державною мовоюУ День знань, який відзначають 1 вересня, близько 200 тис. учнів 5-11 класів перейшли на навчання українською мовою.

Так, відсьогодні у всіх російськомовних школах в Україні основною мовою викладання предметів є державна. Тобто, близько 80% предметів будуть українською мовою.


При цьому, у школярів буде можливість вивчати рідну мову. Наприклад, російську можна буде надалі освоювати на факультативах і позашкільному навчанні. Предмети в початковій школі (1-4 класи) дітям викладатимуть їхньою рідною мовою.

Школи ж, де навчаються діти, які говорять мовами країн Європейського Союзу, будуть вчитися на рідних мовах ще три роки — вони перейдуть на українську з вересня 2023-го.


Зауважимо, що закон «Про освіту», який передбачає перехід середніх шкіл на українську, було ухвалено ще у 2017 році. Згідно нього, при навчанні в країні будуть застосовуватися три моделі використання української мови:

  • для корінних народів України, які не проживають у своєму мовному середовищі й не мають держави, яка захищає і розвиває їхню мову (йдеться в першу чергу про кримських татар) передбачено навчання рідною мовою з першого по 11 (12) клас поряд з вивченням української
  • для шкіл з навчанням мовою національних меншин, чия мова належить до мов Європейського союзу, передбачено навчання рідною мовою в початковій школі; в п’ятому класі не менше 20% навчання повинно йти українською з поступовим збільшенням обсягу викладання українською до 40% до дев’ятого класу; в старшій школі не менше 60% навчання повинно йти державною мовою;
  • для інших національних громад України, мова яких належить до однієї мовної сім’ї з українською, або які проживають переважно в середовищі своєї мови (російської), навчання у початковій школі буде здійснюватися мовою нацменшини з вивченням української, а з п’ятого класу не менше 80% навчання повинно йти українською.
Залиште свій коментар