Ще одна європейська країна заявила, що не планує евакуацію дипломатів із України

Ще одна європейська країна заявила, що не планує евакуацію дипломатів із України

Словенія не планує евакуювати свій дипломатичний персонал та їхні родини з України на тлі передбачуваної російської загрози. Про це УНН розповів посол Республіки Словенія в Україні Томаж Менцин.Цитата

“Словенські дипломати залишаться в Києві. Словенія також не планує евакуацію членів сімей дипломатичного персоналу», — сказав співрозмовник УНН.


Деталі

Водночас він зазначив, що вчора Словенія оновила туристичні рекомендації для своїх громадян, які планують поїздку в Україну.


Їм, зокрема, рекомендується стежити за поточними подіями, особливо за ситуацією з безпекою в українських та місцевих ЗМІ, звертати увагу на оголошення посольства Республіки Словенія в Києві.

«Ми також не рекомендуємо виїжджати в прикордонні райони з Білоруссю і Російською Федерацією», — зазначив посол.

За його словами, на території України зараз перебувають громадяни Словенії, хоча він і не може назвати їх точну кількість.

На питання про те, чи турбує його ситуація з безпекою в Україні на тлі російської загрози, Менцин зазначив:

«Ми, як завжди, стежимо за ситуацією, звичайно, з ще більшою увагою, і ми знаходимося в процесі повної координації з колегами з ЄС тут, в Києві, і з нашими колегами в Брюсселі».

Додамо

Раніше Ірландія заявила, що на сьогодні не планує вивозити свій дипломатичний контингент з України і закликає проявляти солідарність з країною.

Контекст

Країни почали евакуацію сімей своїх дипломатів з території України у зв’язку з навислою загрозою вторгнення Росії.

Так, стало відомо, що США дали вказівки родичам співробітників свого посольства покинути Україну, заявивши, що російське вторгнення може відбутися «в будь-який час». Державний департамент США також попередив людей, щоб вони не їздили в Україну і Росію через напругу.

Велика Британія після США почала відкликати співробітників посольства в Україні на тлі загрози російського вторгнення.

Австралія також видала розпорядження про евакуацію членів сімей своїх дипломатів в Україні.

Зазначимо, що країни Євросоюзу в більшості повідомляють про відсутність потреби в евакуації членів сімей і співробітників посольств у Києві.

У МЗС України вказали, що на території України — 129 посольств і консульських установ іноземних держав, а також представництв міжнародних організацій. І станом на 24 січня лише чотири держави повідомили МЗС України про наміри здійснити евакуацію членів сімей і частини співробітників або дозволити їм добровільно покинути українську територію: США, Велика Британія, Австралія і Німеччина.

У МЗС висловили подяку міжнародним партнерам, «які тверезо оцінюють ситуацію, що склалася і не вдаються до передчасних евакуаційних заходів».

Залиште свій коментар