Розкрито справжнє ім’я російського найманця, який катував та вбивав українських полонених. Фото

Розкрито справжнє ім’я російського найманця, який катував та вбивав українських полонених. Фото

У мережі назвали справжнє ім’я російського воєнного злочинця з відео, на якому зафіксовано нещадне катування та вбивство полоненого українського воїна. На думку дослідників з групи Molfar та InformNapalm, попередня ідентифікація виявилася хибною.На кадрах, які шокували світ, найімовірніше, не найманець Віталій Арошанов з Калмикії і навіть не його брат Арслан Арошанов, а якут Айдос Албан 1997 року народження з підрозділу найманців «Ахмат». Про це йдеться у дописі InformNapalm та у версії ідентифікації злочинця дослідниками групи Molfar.

У InformNapalm звернули увагу на зняте окупантами відео з «форсуванням Сіверського Донця», на якому засвітився імовірний учасник катування та вбивства військовополонених українців. Йдеться про найманців з підрозділу «Ахмат».


«Судячи з опису до відео від російських пропагандистів, в підрозділі найманців «Ахмат» є бойовики з різних регіонів рф, зокрема – командир з позивним «Белый» з Якутії. Судячи з того, що в кадр на відео потрапляє тільки один якут, ймовірно, саме він і вчиняв звірства, поки інші учасники групи тримали полоненого», – пишуть волонтери InformNapalm.

Вони також наголошують, що у мережі нині максимально поширюється хибна ідентифікація, коли катом українського полоненого із шокуючого відео називають Віталія Арошанова з Республіки Калмикія. Для поширення цієї версії на Telegram-канал InformNapalm навіть було здійснено бот-атаку. Тож волонтери припустили, що тут не обійшлося без російських спецслужб, що намагаються завадити ідентифікації реального злочинця. Численні повідомлення про те, що катував українського полоненого один із братів Арошанових часто підкріплюються ще й закликами знищити всю їхню родину.


Однак, наполягають в InformNapalm, «і риси обличчя, і опосередковані ознаки (злочинця на відео з катуваннями. – Ред.) вказують, що це бойовик іншої національності, не калмик, а якут».

Цієї ж версії притримуються й дослідники групи Molfar, які висунули іншу версію ідентифікації.

Там запевняють: ані Віталій, ані Арслан Арошанов не мають нічого спільного з нелюдом, який катував полоненого українця.

Дослідники натомість розшукали реального злочинця, який відрізав полоненому українцеві статеві органи канцелярським ножем. Це – якут Айдос Албан, 1997 року народження.

Серед аргументів на користь своєї версії дослідники вказують на ідентичні особливості між катом на відео і Айдосом Албаном у будові лівого ока (воно відрізняється від правого), у відстані від очного яблука до брови, у мочках вух та їхній будові. У нелюда і Айдоса Албана також ідентичні овал обличчя та підборіддя.

До того ж у обох – один і той же годинник: він є на відео і ще донедавна був на аватарці у соцмережі Албана.

Аргументи ж проти легко можуть пояснюватися різним кутом зйомки та наявністю тезок.

Усе зазначене може свідчити про непричетність жодного з братів Арошанових до цього конкретного випадку катувань. Однак зовсім не означає, що вони не робили того ж самого, що зробив і цей якут, з іншими українцями, які потрапили до них у полон.

«Всі солдати цього підрозділу російських найманців є воєнними злочинцями, бо вочевидь, що відео, яке потрапило в мережу, це не поодинокий випадок, а прийнятна практика в цьому підрозділі», – наголошують в InformNapalm.

Залиште свій коментар