Росія почала відведення військ від кордонів України: що відбувається і чи є загроза вторгнення. Відео

Росія почала відведення військ від кордонів України: що відбувається і чи є загроза вторгнення. Відео

Вдень вівторка, 15 лютого, Південний і Західний військові округи російських збройних сил, які межують із Україною, почали відведення своїх військ у місця дислокації. У Міністерстві оборони країни-агресора заявили про завершення навчань і назвали цей день таким, що «увійде в історію», дорікнувши Заходу.



Про плани МЗС РФ заявив його офіційний представник Ігор Конашенков, передають пропагандистські РИА Новости. Також відомство почало публікувати кадри відведення військових і техніки (щоб переглянути фото і відео, доскрольте новину до кінця).

Що відбувається


«Підрозділи Південного й Західного військових округів, що виконали завдання, вже розпочали завантаження на залізничний та автомобільний транспорт і сьогодні почнуть рух у свої військові гарнізони», – запевнив чиновник.

Міноборони РФ опублікувало кадри відведення військових і техніки

Він додав, що окремі підрозділи здійснять марші своїм ходом у складі військових колон.


У Міноборони РФ не уточнили, які саме навчання завершилися. Та, як відомо, на цей період заявлялося про проведення спільних навчань сил Росії та Білорусі «Союзна рішучість». Також країна-агресор планувала з 13 по 19 лютого проводити морські маневри у Чорному морі.

Зі свого боку спікерка російського МЗС Марія Захарова заявила, мовляв, 15 лютого 2022 року «увійде в історію як день провалу західної пропаганди війни».

Росія почала відведення військ після завершення навчань

«Посоромлені та знищені без жодного пострілу», – написала Захарова у своєму Telegram-каналі, говорячи про те, що саме на це число західні ЗМІ «призначили дату вторгнення РФ в Україну».

Скриншот посту Захарової

«Місія з високими ставками»

Нагадаємо, що саме 15 лютого у Москві очікують візиту федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца, який проведе переговори з главою РФ Володимиром Путіним. У ЗМІ цей візит назвали «місією з високими ставками щодо запобігання війні».

Раніше політик говорив, що він намагатиметься донести до Кремля дипломатичні наміри Заходу й готовність до продовження діалогу та обговорення проблем безпеки. Інакше, попередив Шольц, агресія проти України «коштуватиме дуже дорого» для Росії.

Чи є загроза вторгнення

Незабаром після заяви Міноборони РФ про повернення російських частин у постійні гарнізони міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що «Україна разом із Заходом запобігли російській ескалації».

А ось його британська колега Ліз Трасс наголосила, що «вторгнення може бути неминучим, і воно дуже ймовірне», передає La repubblica.

«Те, що ми робимо, – це йдемо шляхом стримування й дипломатії, закликаючи Володимира Путіна відступити від прірви«, – сказала вона про напруженість на кордоні між Україною та РФ.

Немає приводів для паніки

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов закликав уважно ставитися до інформації та не нагнітати паніку через можливе вторгнення РФ. За його словами, саме інформаційна війна Кремля проти нашої країни зараз у розпалі.

Панічні настрої про можливу повномасштабну атаку російських військ в Україну за останні дні досягли критичного рівня. Президент США Джо Байден провів термінову нараду з лідерами країн НАТО та ЄС, після якої низка держав закликала своїх громадян якнайшвидше покинути українську територію. Ба більше, на тлі чуток іноземні видання навіть почали називати дату наступу, а росіяни – поширювати фейки про «початок бойових дій».

Залиште свій коментар