Рідним двох курсантів-жертв авіатрощі під Чугуєвом відмовили в статусі членів сім’ї загиблих

Рідним двох курсантів-жертв авіатрощі під Чугуєвом відмовили в статусі членів сім’ї загиблих

Сім’ям двох курсантів, які розбилися на літаку Ан-26, що впав під Чугуєвом на Харківщині, відмовили в статусі, оскільки виконання військових обов’язків хлопцями «не було пов’язано із захистом Батьківщини». Водночас матір одного з них – Богдана Матвійчука – в пам’ять про сина добровільно пішла в армію.Про це повідомляється в матеріалі ТСН. Матір другого курсанта – Максима Хом’ячука – зазначила, що пільги від статусу члена сім’ї загиблого військовослужбовця їй не потрібні, а домагається вона цього, щоб увічнити пам’ять про сина (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Крім того, батько Богдана Микола Матвійчук записав одну з останніх телефонних розмов курсанта. Журналісти пояснили, що чоловік далекобійник і має таку звичку.


Тоді українець поскаржився батькові на плачевний стан літака й назвав Ан-26 «труною». Це сталося за три дні до трагедії.

Батько загиблого курсанта
Богдан Матвійчук
 

Батько курсанта: Страшний той літак чи нормальний? Богдан Матвійчук: Гроб. Батько курсанта: Який літак? Ан-26. Як ти його назвав? Богдан Матвійчук: Гроб, бо постійно ламається. Там нічого не робить із приладів. На ньому, щоб нормально літати… не знаю, прилади можуть брехати – не ті значення показувати.


Мама курсанта в минулому працювала кондукторкою, але син хотів, щоб вона стала військовою. Бажання сина вона виконала після його смерті і три тижні тому почала служити у військовій частині «Десна».

Мама курсанта пішла в армію

У Міністерстві соціальної політики на запит журналістів пояснили: «Оскільки батьки загиблих курсантів є працездатними особами, які не перебували на утриманні дітей, підстав для видачі їм посвідчення немає».

У відомстві зазначили, що виняток усе ж можуть зробити, якщо вказівку дадуть або з Верховної Ради, або з Офісу президента.

Мати на могилі сина-військового

 

Залиште свій коментар