Рабства в Україні немає, – Зеленський про виїзд заробітчан

Рабства в Україні немає, – Зеленський про виїзд заробітчан

Володимир Зеленський заявив, що Україна не блокуватиме виїзд заробітчан за кордон. Однак є умова – країна-замовник зобов’язана надати контракт на роботу щонайменше на три місяці.Можливість українців їздити на роботу за кордон Зеленський прокоментував під час робочої поїздки на Закарпаття, пише Укрінформ.

Ми нікому нічого не блокуємо. Ми пояснили, що коли у нас іде карантин, його потрібно дотримуватися. Але ми відпускаємо громадян на ці роботи за кордон,
– зазначив президент.


Однак є одна умова – Україні повинні представити копію контракту з працівником на щонайменше три місяці роботи.

За словами Зеленського, впевненості дає, коли країна, яка контактує з Україною по дипломатичних зв’язках, бере на себе певні зобов’язання. Зокрема, забезпечити українських працівників житлом, медичною страховкою.


«Хочете працювати за кордоном – будь ласка, рабства в Україні немає», – підсумував президент. Та додав, що наразі багато країн надіслали замовлення на рейси для українських робітників. Зокрема, Німеччина, Італія, Фінляндія, Польща.

Проблема заробітчан та закритого кордону: основне

  • Більшість країн ще у березні закрили свої кордони через поширення коронавірусу. Але зараз чимало з них готові приймати робітників. Відповідні запити надсилають в Україну.
  • Уряд переконаний, що слід розглядати кожен такий запит окремо. Рішення приймати на основі епідеміологічної ситуації у конкретній країні та дотримання певних умов.
  • Вже відбулися декілька спецрейсів, які відвезли заробітчан за кордон. Зокрема, до Великої Британії авіакомпанія МАУ 29 квітня здійснила рейс Київ – Лондон. А 27 квітня заробітчани полетіли до Гельсінкі, 5 травня – до Франкфурта, 8 – до Австрії.
  • Загалом Кабмін розробив 5 етапів виходу з карантину, проте про відкриття кордонів інформації у плані уряду немає.

Кордон
Де можна перетнути кордон України / Інфографіка 24 канал

Залиште свій коментар