Путін говорив про війну в Європі, Шольц відповів відмовою на ультиматум щодо України в НАТО: підсумки переговорів

Путін говорив про війну в Європі, Шольц відповів відмовою на ультиматум щодо України в НАТО: підсумки переговорів

У вівторок, 15 лютого, у Москві відбулася зустріч президента Російської Федерації Володимира Путіна та федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца. Переговори двох лідерів є частиною західної дипломатії, спрямованої на спробу зупинити потенційний напад Кремля на Україну.OBOZREVATEL слідкував за цією подією онлайн. Переговори Путіна та Шольца розпочалися близько 12:30 і завершилися близько 15:50, лідери розмовляли понад три години..

Зустріч пройшла знову за довгим столом, оскільки канцлер Німеччини, як і президент Франції Емманюель Макрон відмовився робити російський ПЛР-тест. Відповідно до вимог кремлівського правителя, його мав зробити російський медичний персонал одразу після приземлення німецьких гостей. Проте Шольц погодився скласти німецький тест лікарю посольства Німеччини у Москві.


Німці пішли на єдину поступку Росії в цьому питанні – вони могли надіслати когось на урядовому аеробусі, щоб спостерігати за правильністю виконання тесту ПЛР.

Переговори Путіна та Шольца


Головні заяви:

На спільній пресконференції після переговорів Путін заявив, що дискусія відбулася у діловій атмосфері. Лідери предметно та докладно обговорили всі питання.

Про «Північний потік – 2»

Путін зазначив, що газопровід «Північний потік – 2» повністю готовий з грудня минулого року, РФ готова продовжити транзит газу через українську ГТС навіть після 2024 року, якщо на це буде попит з боку європейських імпортерів і якщо ГТС України перебуватиме у справному технічному стані .

«Я наголошую, що «Північний потік – 2″ – це виключно комерційний проект, у якому немає жодної геополітики», – сказав він.

Про перспективи вступу України до НАТО

За словами російського лідера під час переговорів із Шольцем також обговорювалися пропозиції РФ США та Заходу щодо гарантій безпеки, у тому числі й щодо нерозширення НАТО.

«Силове стримування Росії — пряма загроза національній безпеці країни, ми не можемо заплющувати очі на те, як вільно США та НАТО трактують принципи неподільності безпеки», – сказав президент РФ.

При цьому Шольц заявив, що «розширення НАТО не планується, його немає на порядку денному». За його словами, також його не планує США, але твердо відмовляє дати гарантію щодо нерозширення Альянсу.

Про безпеку в Європі

Шольц наголосив, що терміново потрібна деескалація, щоб не почалася війна.

«Для нашого покоління війна в Європі є неймовірною – треба зробити, щоб це залишалося так і в майбутньому», — додав Шольц.

Президент РФ також заявив, що Росія не хоче війни у ​​Європі, зокрема, проти України. Мовляв, саме тому РФ висунула пропозицію про переговори, результатом яких мала стати домовленість про безпеку. Водночас, за словами глави Кремля, «предметну конструктивну відповідь на пропозиції» в Росії не почули.

«Що стосується війни в Європі. Пан федеральний канцлер щойно зараз сказав, що люди його покоління (а я належу до його покоління) важко собі уявляють якусь війну в Європі. І сказано це, звичайно, стосовно ситуації навколо України. Але ми з вами були свідками війни в Європі, розв’язаної якраз блоком НАТО проти Югославії, — велика військова операція з нанесенням ракетно-бомбових ударів по одній з європейських столиць — по Белграду. дуже поганий приклад, але він був», – сказав Путін.

Про деескалацію

Канцлер Німеччини заявив, що Берлін стурбований тим, що 100 тисяч російських військовослужбовців зосереджено біля кордонів України. Він додав, що терміново потрібна деескалація.

«Дипломатичні можливості ще не вичерпані, ми чуємо, що підрозділи військ відводяться – це хороша тенденція, ми з нашими партнерами в НАТО та ЄС готові до нових переговорів на найвищому рівні для спільної безпеки в Європі», – зазначив він.

«Ми підтримуємо головні цінності, у тому числі й територіальну цілісність України, треба уникнути всіма силами ескалації», – наголосив Шольц.

Крім того, він зазначив, що для РФ агресія матиме наслідки, а подальші переговори з нею можуть мати місце лише за недоторканності кордонів.

Про Мінські угоди

Путін вкотре заявив, що київська влада нібито відмовляється від виконання Мінських угод та пізніших самітів у Берліні та Парижі.

Крім того, за словами Путіна, Україна нібито також проводить дискримінацію російськомовного населення.

Зі свого боку Шольц повторив, що президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що в рамках контактної групи скоро обговорюватимуться всі законопроєкти про статус Донбасу та зміни Конституції.

«Нормандський формат, поряд з переговорами США та РФ, є єдиним можливим форматом, і добре, що Зеленський твердо пообіцяв, що дуже скоро в рамках Тристоронньої контактної групи з’являться всі передбачені законопроєкти щодо статусу Східної України, щодо зміни Конституції та підготовки виборів», – сказав він.

Про рішення Держдуми щодо «ЛДНР»

Путін також додав, що голосування депутатів Державної Думи Росії за «визнання» так званих незаконних утворень Л/ДНР так чи інакше пов’язане з рішенням про часткове відведення військ.

Шольц же наголосив, що визнання Росією так званих ДНР та ЛНР стане «політичною катастрофою» та порушенням Мінських домовленостей.

 

Залиште свій коментар