Прогноз НАН: в Україні хворих на COVID-19 під час свят буде до 13 000 на добу

Прогноз НАН: в Україні хворих на COVID-19 під час свят буде до 13 000 на добу

Станом на 28 грудня середній добовий приріст захворюваності на коронавірус в Україні може встановитися на рівні 9 801 випадку. А на початку січня прогнозується показник 8 871. При цьому максимальне значення може сягнути майже 13 000.

Про це свідчать розрахунки Робочої групи з математичного моделювання проблем, пов’язаних із епідемією коронавірусу в Україні, повідомила пресслужба Національної академії наук України. За інформацією науковців, регіонами з найбільшою очікуваною кількістю інфікованих стануть Запорізька, Київська та Одеська області, а також місто Київ.


Читайте також:   Україна програла у війні з коронавірусом: експерт назвав головні проблеми

Загалом ключові показники у прогнозі мають такий вигляд:  • кількість нових інфекцій за день на 28 грудня може коливатися в межах 8 103-11 751 випадків.
  • Кількість нових летальних випадків за день на 28 грудня може варіюватися від 163 до 221 випадку (середнє значення – 192).
  • Кількість нових інфекцій за день на 4 січня може досягати 5 375-12 774 випадків.
  • Кількість нових летальних випадків за день на 4 січня – 144-214 (179 в середньому).
НАН спрогнозувала показники коронавірусу на кінець грудня

Водночас учені припустили, що на динаміку розповсюдження хвороби впливатимуть аномальні дати (свята і псевдосвята).

Читайте також:   Чому COVID-19 "косить" все більше українців: лікар назвала головні причини

«Процес зменшення кількості нових хворих уповільнився. Існує імовірність того, що незабаром захворюваність може стабілізуватись або перейти до зростання, що може бути обумовлено підвищенням контактів у передноворічний період… Стрімке зниження прогнозованих значень кількості нових хворих, на жаль, не дає впевненості в тому, що така динаміка збережеться ще декілька тижнів, оскільки низка спостережень є надто малою для таких прогнозів. Тому рекомендується обережно використовувати зроблений прогноз», – попередили експерти.


Прогноз щодо пандемії в Україні
Залиште свій коментар