Препарат проти грипу за 24 години вилікував тхорів від коронавірусу

Препарат проти грипу за 24 години вилікував тхорів від коронавірусу

Мова йде про препарат молнупіравір, його ефективність в боротьбі з коронавірусною інфекцією виявили американські вчені. Гіпотетично, в перспективі ліки можуть допомогти зупинити пандемію.

Що відомо про молнупіравір

Молнупіравір, відомий також як MK-4482 / EIDD-2801, створили фахівці Університету Еморі для лікування грипу. Противірусну дію препарату проявляється шляхом помилок копіювання під час реплікації РНК вірусів, пише Nature Microbiology.
Ці експериментальні ліки продемонстрували ефективність проти SARS (атипова пневмонія) і MERS (близькосхідний респіраторний синдром), і зараз вчені з різних країн тестують його проти нового коронавірусу, в основному на тваринах.

Читайте також:   Вакцина Pfizer: що про неї відомо та кого врятує

Ефективність проти COVID-19

В ході дослідження фахівці Університету штату Джорджія (Georgia State University) інфікували SARS-Cov-2 тхорів, які легко заражаються новим патогеном. Після того, як вірус почав виділятися з носогорла тварин, одна група тхорів почала отримувати молнупіравір.

Їх помістили в одну клітку зі здоровими тваринами, і протягом 24 годин ніхто з них не заразився. Водночас тхори з групи плацебо передали вірус всім своїм побратимам, які опинилися з ними в одній клітці.


Читайте також:   Названі місця підвищеного ризику. Де найпростіше заразитися

Якщо клінічні випробування на людях покажуть ті ж результати й пацієнти з COVID-19 перестануть бути заразними протягом 24 годин, молнупіравір може змінити хід пандемії, вважають вчені.

Залиште свій коментар