Помер Володимир Меньшов: що режисер говорив про Україну, Крим і Донбас
Відомий російський актор і режисер Володимир Меньшов, який помер від коронавірусу у віці 81 року, фінансував терористів «ДНР», за що і потрапив до «чорного списку» Служби безпеки України. Крім того, знаменитість був великим прихильником політики президента РФ Володимира Путіна щодо нашої країни.
Також режисер позитивно відгукувався про окупацію Росією Криму та заявляв про необхідність приєднати до РФ Донбас. Що ще говорив Меньшов про Україну, Донбас та Крим – читайте далі в матеріалі OBOZREVATEL (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).
Про окупований Крим
Багато талановитих людей у Росії не підтримали агресивну політику Кремля щодо України. Кажучи словами режисера Володимира Меньшова, «не пройшли перевірку Кримом». Тому вони зазнають великих труднощів.
«Вони просто не пройшли перевірку Кримом. Возз’єднання із Кримом стало тим переломним моментом. І ті, хто зайняв тоді жорстку позицію, що Крим не наш, зараз зазнають великих труднощів – я це бачу на талановитих людях, які стають маргінальними особистостями.
У них є своя, але дуже обмежена аудиторія. Але це для них уже боляче. Вони не можуть знайти порозуміння. Тому що порушили в питанні Криму глибинні, фундаментальні речі», – говорив Меньшов.
Реакція на перевірку СБУ
Володимир Меньшов гостро відреагував на повідомлення про те, що Служба безпеки України перевірить його на пособництво «ДНР».
«Навіть не розумію, як вони наважаться до мене прийти і щось ще питати, з іншої держави прийшли перевіряти?» – зазначав режисер.
Про Україну
«Нам здається, що ми тільки що зіткнулися з цим Майданом, з цієї ненавистю, з українською русофобією. Але це все було вже десять років тому. Під час роботи в Україні в той період я слухав розмови, їздив на Донбас, у Львів і Київ. І в мене було дуже важке враження. Я бачив людей, які говорили, що їх змушують розмовляти українською мовою в стінах університету. Розкішного професора похилого віку змушували читати лекції українською мовою, а він її не знає, і його тепер через це звільняють. І це було в Донецькому університеті».
Про ставлення Росії до України
«Нашою помилкою було те, що ми недостатньо активно в українські процеси втручалися. Сподівалися на те, що вони перебісяться. Розраховували на те, що пройде цей сплеск націоналізму, який стався у всіх радянських республіках, ці антиросійські настрої. Ми не давали приводу для такої ненависті, щоб нам кричали: «Москаляку на гілляку».
Я пишаюся своїм народом, який при тому, що в нього нескінченно встромляються стріли, не перейнявся ненавистю. Ми легко пережили грузин і ніде не громили грузинські ресторани. Тому що там це відбувається. Там просто виживають росіян зі своєї території, всі перейшли на грузинську мову і перестали розуміти російську.
У мене немає претензій до нашої сторони. Ми не даємо навіть приводу. Якщо тільки не брати останній рік, коли вже з’явилися «ДНР» і «ЛНР», а так кожен раз нас дістають. Що ми зробили не так, щоб бути перед ними винними?»