Помер колишній в’язень фашистських концтаборів, який підтримував ЗСУ та побував на передовій на Донбасі
У ніч на 23 листопада в Харкові у віці 96 років помер Ігор Федорович Малицький. Він був відомий як науковець у галузі технології та складальних процесів у машинобудуванні, а також колишній в’язень фашистських концтаборів, антифашистський діяч.
Сумну звістку у своєму Facebook повідомив депутат Харківської міськради Ігор Ісаєнко. Малицький був головою Харківської обласної ради борців антифашистського опору, колишніх в’язнів фашистських концтаборів, ветераном праці, відмінником освіти України, Кавалером ордена «За заслуги» ІІ ступеня, а також професором та кандидатом технічних наук.
«Друзі. Цієї ночі пішов у засвіти Ігор Федорович Малицький», – написав Ісаєнко.
2020 року, Малицький, незважаючи на свій поважний вік, відвідав воїнів ЗСУ на Донбасі. Тоді український журналіст Леонід Логвиненко нагадав, що ще хлопцем Малицькому довелося пройти пекло чотирьох нацистських концтаборів, серед яких був і «Аушвіц» в Освенцимі.
Логвиненко також висловив сум з приводу смерті професора, опублікувавши в своєму Facebook десятки фото.
Ігор Федорович народився 12 лютого 1925 року в Харкові. На долю його сім’ї випали роки політичних репресій і Друга світова війна. Батько був репресований у 1938 році, мати померла після війни, а самого Малицького під час окупації Харкова в 1943 році викрали нацистські загарбники і вивезли до Німеччини. Пройшовши через концтабори, він взяв участь у повстанні у травні 1945 року і з групою колишніх ув’язнених з боями пішов назустріч визволителям.
Наукова діяльність Малицького налічує понад 100 наукових праць, більш ніж 80 навчальних посібників, 15 патентів і авторських свідоцтв. Він вів активну роботу з патріотичного виховання молоді.
Нагадаємо, 19 серпня 2020 року помер український науковець президент Національної академії наук України Борис Патон. Йому був 101 рік. Автор понад тисячі публікацій та 400 винаходів, Патон 58 років поспіль очолював НАНУ.
Він став творцем першого у світі пристрою для обробки металу в умовах космосу за допомогою жмутка променів. Прилад може різати, паяти, зварювати, наносити металеве покриття.
2004 року Патон отримав Державну премію України за винахід технології зварювання живих тканин. А 1998 року став першим нагородженим званням Герой України. Родичів у Патона майже не лишилося.
26 травня 2021 року у Києві відкрили меморіальну дошку на честь багаторічного президента Національної академії наук України, видатного науковця, академіка Бориса Патона. Її розмістили на фасаді будівлі Президії НАН України.