Поїхав на заробітки, а повернувся звідти напівживим. Чому за кордоном на українців полюють свої ж бандити?

Поїхав на заробітки, а повернувся звідти напівживим. Чому за кордоном на українців полюють свої ж бандити?
Із розтрощеним черепом, крововиливом та амнезією повернувся із заробітків Вадим Бедрак. Жителя Могилева-Поділь­ського жорстоко побили та пограбували бандити у Чехії.

А після того кинули помирати у лісі. На щастя, чоловіку вдалось звідти вибратись і врятувати життя. Рідні та близькі заро­бітчанина впевнені — злочин могли скоїти українці, які у часи пандемії та безгрошів’я вирішили збагачуватись на своїх і організували для цього цілі банди!– Ми поїхали на заро­бітки у Чехію 3 жовтня. Працювали на заводі з виробництва крісел для автомобілів «БМВ». Робота фізично важка, бувало, що й часу поспілкуватись ввечері не мали. Оформлені офіційно, але працювали за польськими візами, які були в нас до березня. Напередодні чоловік Вадим травмував ногу і 11 грудня пошкандибав до аптеки придбати фіксатор, бо вимагали виходити на роботу. Але до гуртожитку чоловік так і не повернувся, — розповідає дружина Крістіна.

Вадим і Крістіна сподівались заробити…

— Коли я прокинулася після зміни помітила, що чоловіка немає. Стала телефонувати — Вадим був поза зоною досяжності. Паспорт його був вдома, із собою взяв лише страхову картку, бо по ній мав отримати фіксатор. Вже був час йти на завод, а в мене па­ніка, сльози. Звернулась до агенції, яка займається нашим працевлаштуванням. Там порадили не панікувати і йти працювати, мовляв, сам знайдеться. Та хіба мені було до того?! За допомогою я звернулась до колеги із заводу, вона зателефонувала у лікарню, але там заявили, що інформація про пацієнтів конфіденційна. Зрештою, нам вдалось достукатись до поліцейського відділку, який працює з іноземцями, там і знайшовся мій Вадим. На шиї сліди удушення, на потилиці гематоми, він дивився на мене поглядом незнайомця. Єдине, що згадав — прокинувся у лісі, що за 12 кілометрів від місця проживання. Верхній одяг у нього вкрали, тому зігрівався цигарками. А після того знайшов шлях до траси, з останніх сил спинив автівку і дістався правоохоронців.


Ось такі травми отримав Вадим

Після пережитого дружина намагалась таки покласти чоловіка до лікарні, але там відмовляли, мовляв він здоровий, бо кому потрібно «заводитись» з іноземцем. Телефонувала до консула, але він нічим не допоміг. Вадиму ставало все гірше. У відчаї жінка знайшла перевізника і повезла його додому, все це тривало 36 годин. У Вінниці Вадиму Бедраку провели МРТ, яке показало травму черепа, струс мозку, забій головного мозку, амнезію внаслідок крововиливу у мозок. Після того медики призначили тривале лікування, яке він проходить у Могилеві-Подільському у неврологічному відділенні.

Вадим і Крістіна сподівались заробити…

– Я скільки разів просила чеських медиків скинути результати МРТ, яке вони робили, але до цих пір тиша. Можливо, їм є що приховувати. Агенція не зацікавлена у допомозі, бо тоді буде міжнародний скандал. Реабілітація мого чоловіка займе не один місяць, адже він повністю втратив пам’ять і заново вчиться жити та всіх впізнавати… Ми до цих пір не можемо зрозу­міти, хто та за що так вчинив з Вадимом. Але є підозра, що це наші, бо чехи бояться так себе зухвало поводити. Крім того, очевидно, що мого чоловіка пограбували, бо, крім верхнього одягу, зникли кошти та телефон.


Милосердя не милість. Усім, хто хоче допомогти Вадиму, картка його дружини для допомоги: Приватбанк, 5168 7427 3212 1417.

Залиште свій коментар