«Після візиту Зеленського до Оману в українській політиці відбулися різкі зміни»: Бутусов звернув увагу на показові моменти

«Після візиту Зеленського до Оману в українській політиці відбулися різкі зміни»: Бутусов звернув увагу на показові моменти

В українській політиці відбулися різкі зміни після візиту президента України Володимира Зеленського до Оману в січні 2020 року. Про це 27 січня в ефірі токшоу «ГОРДОН» на YouTube-каналі «Дмитрий Гордон» заявив головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов.



Бутусов відповідав на запитання, чи є глава Офісу президента України Андрій Єрмак та керівник комітету з розвідки при президенті Руслан Демченко агентами Росії. «Я думаю, що Демченко – російський агент. Про це свідчить не якась секретна інформація, а його кар’єра та вчинки. […] Цю людину зараз Москва визнала як їхнього контактера в Офісі президента України. […] Щодо Андрія Єрмака у нас інформації відкритої публічної немає, але ми розуміємо: те, що відбулося зближення з Росією – була така спроба у 2020 році, – усе це сталося внаслідок таємничих переговорів із невідомими (у нас немає інформації), які відбулися у президента в Омані. Після цих переговорів, яких ніхто не оголошував. Як сказав президент Зеленський, це була спроба розширити торговельні відносини з Оманом. Хочу звернути увагу: за два роки Нацбанк опублікував дані про товарообіг. Так ось за два роки товарообіг між Оманом та Україною не виріс узагалі, на жоден мільйон доларів», – заявив Бутусов.

Він засумнівався в обґрунтованості пресрелізів, які Офіс президента публікував про поїздку Зеленського до Оману. «Так ось, після візиту до Оману відбулися різкі зміни в нашій політиці. 26 січня якраз майже два роки тому у Москві змінили куратора зовнішньої політики Кремля в Україні. Замість Владислава Суркова куратором питання України офіційно призначили Дмитра Козака, заступника глави адміністрації [президента РФ Володимира] Путіна, людину, яка була автором так званого придністровського миру, людину, яка говорила: «Припинімо стріляти, Молдова не має воювати з Придністров’ям, це окрема територія, узаконьмо її». Молдова була під тиском, їй ніхто не допоміг, і на той час РФ зуміла окупувати Придністров’я», – продовжив Бутусов.


Фактично, за допомогою угод, автором яких був Козак, узаконили окупацію Придністров’я Росією, сказав журналіст. «Там немає війни, ніхто не стріляє. Просто Молдова не контролює цієї території, а Росія через Придністров’я повністю розвалює будь-яку спробу Молдови провести реформи, підняти рівень життя. Так ось, 26 січня замінили куратора відносин з Україною в Москві, а 11 лютого відбулася зміна куратора зовнішньої політики в Офісі президента: замість Андрія Богдана зайшов Андрій Єрмак. Насамперед він видав Демченку посвідчення учасника бойових дій, хоча Демченко як цивільна людина участі в бойових діях не брав і до фронту взагалі не під’їжджав. Незабаром Демченка, у червні 2020 року, призначають на посаду начальника комітету з розвідки. І відразу, буквально за два тижні, починається серія провалів спецоперацій українських спецслужб (насамперед військової розвідки), які вели в Росії», – додав він.

За словами Бутусова, серед таких провалів – ситуація з постачанням клістронів для українських систем ППО, зрив спецоперації розвідки в окупованому Донецьку та провал операції із затримання вагнерівців. Усі ці ситуації відбулися 2020 року.


Залиште свій коментар