Пенсійний вік в Україні підвищать у квітні: Рева розповів, чи потрібен наступний крок

Пенсійний вік в Україні підвищать у квітні: Рева розповів, чи потрібен наступний крок

В Україні у квітні пенсійний вік для жінок підвищать із 59,5 до 60 років. Це стане завершальним етапом реформи, яку затвердили ще 10 років тому. Водночас, щоб збільшити надходження до Пенсійного фонду (ПФУ), можна обійтися і без підвищення вимог до віку.Про це OBOZREVATEL розповів колишній міністр соцполітики Андрій Рева. «Це завершальний етап реалізації рішення, яке було ухвалено 2011 року урядом Миколи Азарова … Протягом 10 років плавно підвищували пенсійний вік для жінок: щороку на пів року. Якщо у будь-якої людини запитати, чи вона за те, щоб підвищувати пенсійний вік або проти, думаю, 100% опитаних виступлять проти. І я проти», – зазначив Рева.

За його словами, в Україні є величезний резерв для поповнення ПФУ без збільшення пенсійного віку. Адже в країні 24 млн працездатного населення. З яких внески сплачують тільки 10,5 млн. Ще за 3 млн платить держава. Решта ж 10 млн хочуть отримувати пенсію без будь-яких внесків:


«Є ще 3 млн людей, які за законом звільнені від сплати внесків до ПФУ, – розповідає Андрій Рева. – Переважно це люди, які займаються індивідуальним господарством у селі. Вони часто здають свої паї фермерам й отримують гроші. Чому не зобов’язати фермерів платити пенсійні внески за власників паїв? Далі в нас 2 млн безробітних, 3 млн людей працюють за кордоном – створюючи їм робочі місця і піднімаючи зарплату, їх можна повернути. Ще 2 млн – працюють у тіні. З цим теж потрібно боротися. Ось це – резерв для збільшення кількості платників податків. І тоді Пенсійний фонд буде профіцитним».

Залиште свій коментар