Пенсії в Україні мають бути майже удвічі вищими: Мінсоц показав реальну цифру

Пенсії в Україні мають бути майже удвічі вищими: Мінсоц показав реальну цифру

В Україні реальний прожитковий мінімум для пенсіонера становить 3370 грн, водночас мінімальна пенсія на рівні лише 1769 грн.Як ідеться в даних Мінсоцу, навіть з урахуванням застарілої методики розрахунку, прожитковий мінімум має бути майже удвічі вищим, ніж чинний. Мінімальна пенсія встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних.

До того ж у бюджет країни закладають застарілі цифри. Якщо реальний прожитковий мінімум на пенсіонера становить 3370 грн, то в бюджеті – всього лише 1769 грн. Усі пенсіонери, які отримують пенсію, нижчу за реальний прожитковий мінімум, перебувають за межею бідності.


За чинними правилами, прожитковий мінімум визначають як суму вартостей відповідних наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг. Але таку методику активно критикують експерти.

«Якщо продукти харчування можна об’єктивно розрахувати в кількісному вимірі з погляду користі для людини, достатності, то інші складові, непродовольчі товари та послуги, дуже складно обґрунтувати, – каже завідувачка сектору досліджень рівня життя населення НАН України Людмила Черенько. – Скільки їх потрібно, на який термін? Такі підрахунки часто й призводять до спотворення реального наповнення прожиткового мінімуму».


Залиште свій коментар