Пенсії в Україні мають бути майже удвічі вищими: Мінсоц показав реальну цифру

Пенсії в Україні мають бути майже удвічі вищими: Мінсоц показав реальну цифру

В Україні реальний прожитковий мінімум для пенсіонера становить 3370 грн, водночас мінімальна пенсія на рівні лише 1769 грн.

Як ідеться в даних Мінсоцу, навіть з урахуванням застарілої методики розрахунку, прожитковий мінімум має бути майже удвічі вищим, ніж чинний. Мінімальна пенсія встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних.
До того ж у бюджет країни закладають застарілі цифри. Якщо реальний прожитковий мінімум на пенсіонера становить 3370 грн, то в бюджеті – всього лише 1769 грн. Усі пенсіонери, які отримують пенсію, нижчу за реальний прожитковий мінімум, перебувають за межею бідності.

Читайте також:   Зеленський законом підвищив виплати працівникам охорони здоров'я

За чинними правилами, прожитковий мінімум визначають як суму вартостей відповідних наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг. Але таку методику активно критикують експерти.

«Якщо продукти харчування можна об’єктивно розрахувати в кількісному вимірі з погляду користі для людини, достатності, то інші складові, непродовольчі товари та послуги, дуже складно обґрунтувати, – каже завідувачка сектору досліджень рівня життя населення НАН України Людмила Черенько. – Скільки їх потрібно, на який термін? Такі підрахунки часто й призводять до спотворення реального наповнення прожиткового мінімуму».


Залиште свій коментар