Пасічники всієї України блaгaють українців про допомогу!

Пасічники всієї України блaгaють українців про допомогу!

Мільйони бджіл загинули на Рівненщині – пасіки встелені мертвими комахами. Пасічники впевнені, що все через протруєне насіння, яким в агрохолдингу засівають поля. Однак у компанії своєї провини в масовій загибелі бджіл не вбачають, йдеться у ТСН.16:45.На пасіці пана Володимира не чути навіть поодинокого дзижчання. Вся встелена мертвими бджолами – загинула 21 сім’я.

“Тільки одна бджолосім’я десь в середньому буде від півтори тисячі і далі. Це такі кошти, що поновлювать потім самому майже нереально”, – каже пасічник Володимир Олексійчук.


У іншому селі у Рівненському районі пан Богдан каже, лише на його пасіці загалом лягло замертво зо пів мільйона бджіл. Таке ж, каже, і у інших пасічників. І навіть не одного району Рівненщини. Збитки – сотні тисяч гривень.

“Пасік в Корецькому районі півтора десятка пропало, в Рівненському районі 5-7 пасік пропало, це ті, які ми знаємо”, – розповідає голова спілки пасічників України проти пестицидів Богдан Лимар.


Потруїлись бджоли пестицидним пилом, певні пасічники. Кажуть, мор стався, коли один з агрохолдингів вигнав на поля поруч свою техніку: сіяли протруєне насіння, компоненти якого і вбивають бджіл.

“Ця пилюка осідає на квітучі дерева, на дикорослі рослини”, – стверджує пан Богдан.

Усе сертифіковане і дотримуються усіх санітарних норм, стверджують у агрокомпанії. Те, що загинули бджоли, припускають, винні інші аграрії, або погода, а звинувачення в їхній бік, мовляв, необґрунтовані.

“Компанія занепокоєна фактом загибелі бджіл. Ми будемо наполягати про відібрання зразків зеленої маси, ґрунту з полів інших землекористувачів, які засіяні озимими культурами в радіусі хоча б трьох кілометрів”, – коментує представник агрохолдингу Сергій Пилиповець.

Та на цю компанію пасічники скаржилися і раніше. Бо не перший рік відновлюють пасіки після загибелі. За фактом псування і забруднення земель у поліції відкрито вже три кримінальних провадження. Досліджували документи агрохолдингу. Ґрунт та мертвих бджіл скеровували в столичну лабораторію.

«Я простий бджоляр. Прошу Вас звернути увагу на проблему бджолярів. Наших бджіл другий рiк поспіль масово труять своїми діями аграрії, які не хочуть навіть зрозуміти, що бджола дає їм самим плюс до урожаю, запилюючи сільськогосподарські культури… На сьогоднішній день по всій Україні отруєні бджоли i нікому немає діла до цієї проблеми.

Бджола є індикатором нашої екології. Аграрії, вносячи заборонені пестициди, не лише вбивають бджолу, птаха, але й рибу, оскільки після проливних дощів все зноситься з полів у водойми. Потім ми дивуємося: чому така висока кількість онкологічних захворювань в Україні, адже зараз у кожній родині знають що таке РАК…

Наші акції протесту у Києві, а їх було декілька, нічого не дали. На бджолярів не звертають увагу. Ми несемо колосальні збитки. А в останні десятиліття в Україні спостерігається шалений прогрес «синдрому руйнування бджолиних колоній (сімей)».

P.S. Нині багато молодих людей працюють у бджільництві на своїй рідній землі, але отрута зводить до нуля нашу працю…

Коли йдеться суто про пестициди та їх можливий вплив на бджіл, в Україні існує достатньо державних органів, які мають повноваження їх контролювати.

Інша справа — наскільки ефективним є цей контроль.

Одне з можливих вирішень проблеми — гармонізація українського законодавства з європейським. Це означатиме заборону найбільш токсичних засобів захисту рослин в Україні».

Залиште свій коментар