«Ось такі у нас герої»: хірург з Вінниці врятував понад 1500 бійців в зоні АТО

«Ось такі у нас герої»: хірург з Вінниці врятував понад 1500 бійців в зоні АТО

Хірург з Вінниці Андрій Верба за чотири місяці врятував 1500 бійців на ДонбасіПро справжній подвиг медика повідомила українка на своїй сторінці в Facebook.

«Понад 1,5 тис. бійців з АТО пройшли за чотири місяці через руки головного хірурга вінницького військово-польового госпіталю №59 в Сватове Луганської області Андрія Верби. Ось такі у нас герої”, – написала вона.


Однією з найбільш пам’ятних історій з його практики було порятунок українського снайпера.

Розвідник отримав важке поранення живота. Він пройшов два кілометри з автоматної кулі в тілі. Хірург вирішив провести операцію бійця в польових умовах і врятував йому життя.


Вперше в історії України він успішно провів операцію у зоні бойових дій. Він врятував життя снайперу, старшому лейтенанту роти розвідки. Досі наші фахівці під час військових навчань у польових умовах оперували тільки на тваринах.

Важка операція в наметі в зоні АТО тривала півтори години.

Раніше ми розповідали про військовому лікаря Всеволода Стеблюка, який врятував  87 осіб з Іловайського котла.

Він пройшов Іловайськ, але досі згадує тих, кого йому не вдалося врятувати.

Всеволод Стеблюк під страхом смерті пішов домовлятися з терористами у вивезенні поранені, а потім, майже дві доби самостійно збирав і вивозив українських бійців. Справжня людина — легенда був першим серед лікарів нагороджений орденом «Народний герой України» (2015), перший учасник АТО, нагороджений «Орденом свободи».
Залиште свій коментар