«Омікрон» в Україні. МОЗ надало 5 рекомендацій для населення: деталі

«Омікрон» в Україні. МОЗ надало 5 рекомендацій для населення: деталі

В Україні зафіксували новий штам коронавірусу «Омікрон». У МОЗ надали п’ять рекомендацій для населення.Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на брифінг голови МОЗ Віктора Ляшка.

За його словами, мінімізація ризику поширення COVID-19 — це не питання випадку, це питання свідомого вибору.


«Виконуючи наступні 5 рекомендацій, ми зможемо зробити новорічні свята більш безпечними та радісними», — заявив він.

Перша рекомендація

За словами міністра, потрібно якомога швидше пройти курс вакцинації. Найбільш важливе, що може зробити кожна людина, для того щоб отримати захист від тяжкого перебігу хвороби та запобігти летальним наслідкам — це пройти повний курс вакцинації наявними імунобіологічними препаратами.


Це особливо важливо для груп ризику, таких як люди старше 60 років і людей, в яких є супутні захворювання.

Друга рекомендація

Потрібно застосовувати заходи індивідуального захисту, щоб захистити своє здоров’я та запобігти введеню жорстких карантинних заходів. Вакцинація в комплексі з іншими доступними заходами профілактики дозволить контролювати поширення вірусу і при цьому дозволить жити нормальним життям, а також запобігти введенню масштабного локдауну.

МОЗ та ВООЗ рекомендують наступні заходи профілактики:

  • там де це потрібно одягати захисну маску.
  • зберігати фізичну дистанцію з людьми на відстані 1 метра.
  • провітрювати приміщення, відкривати вікна або двері.
  • уникати закритих просторів, тісних приміщень і скупчення людей.
  • слідкувати за чистотою рук.
  • прикривати рота і носі зігнутим ліктем або серветкою при кашлі та чханні.

Третя рекомендація

МОЗ радить зробити зустрічі якомога безпечнішими. Зустрічі в приміщенні можуть створити гарні умови для поширення вірусі.

«При можливості, зустрічі і святкові заходи з людьми, з якими ви не живете постійно, проводити на відкритому повітрі», — уточнив Ляшко.

Четверта рекомендація

Утриматись від подорожей, якщо людина в групі ризику.

«Всім, хто відчуває слабкість, не пройшов повний курс вакцинації або не має даних про перенесену коронавірусну хворобу, і відноситься до групи ризику тяжкого перебігу ковід, включаючи людей старше 60 років та людей з хронінчими хворобами, ми рекомендуємо відкласти подорожі в регіони де фіксується високий рівень поширення коронавірусу», — зазначив міністр.

П’ята рекомендація

МОЗ радить отримувати інформацію з надійних джерел. Інформація, яка вводить в оману і дезінформація створюють загрозу для життя і здоровя людей, підривають віру в науку і заважають приймати правильні рішення по відношенню до здоровя, додав Ляшко.

Залиште свій коментар