Одразу у восьми областях України виявили новий більш заразний підтип штаму Дельта

Одразу у восьми областях України виявили новий більш заразний підтип штаму Дельта

В Україні зафіксовано новий підтип штаму коронавірусу Дельта. Цей варіант, який є більш заразним, виявили в пацієнтів в Одеській, Львівській, Волинській, Херсонській, Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській та Рівненській областях.Про це на брифінгу повідомив голова державної установи «Одеський обласний Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Віталій Гончаров, передає «Уніан«. Вважається, що новий підтип заразніший за звичайну Дельту щонайменше на 10-15%.

Нині про властивості цього варіанту COVID-19 відомо мало, а судженнями про його здатність передаватися оточенню інфікованого поділилися вчені з Інституту генетики Лондонського університету, які займаються дослідженням цього різновиду штаму Дельта.


На думку Гончарова, не виключається, що цей підтип може виявитися найбільш заразним із усіх різновидів коронавірусу.

Штам коронавірусу Дельта.

За словами медика, в Одеській області, як і в Україні загалом, від COVID-19 зараз страждають люди різного віку, багато хто з хворих потрапляє до лікарень і потребує кисню. Зросла також кількість летальних випадків хвороби.


«Штам Дельта себе виправдав щодо своїх агресивніших властивостей. У результаті значної контагіозності (заразності. – Ред.) штаму зменшилася тривалість інкубаційного періоду – з 14 до 3-5 днів», – розповів Гончаров.

Залиште свій коментар