Обдурена Росія та поганий Зеленський: як Путін на пресконференції скаржився на Україну та Захід. Головні заяви

Обдурена Росія та поганий Зеленський: як Путін на пресконференції скаржився на Україну та Захід. Головні заяви

Президент Росії Володимир Путін провів щорічну пресконференцію та відповів на запитання журналістів. Говорив політик, зокрема, про можливий напад на Україну, газовий тиск на Європу, ультиматум НАТО, згадав навіть про окупацію Криму.Ми зібрали головні заяви глави держави-агресора.

  • Про Захід

Путін заявив про тиск Заходу на Росію, який можна пояснити тим фактом, що «західні країни вважають РФ надто великою навіть після розпаду СРСР».


«Бо самі європейські країни перетворилися на малі держави. Не великі імперії, а невеликі держави, 60-80 млн осіб. Але навіть після розпаду СРСР, де в нас залишилося лише 146 млн, і то занадто багато. Мені здається, тільки цим можна пояснити такий постійний тиск», – сказав політик.

  • Про НАТО

Путін негативно висловився щодо вступу України до складу НАТО. За його словами, Росія повинна «забезпечити свою безпеку». А загроза, вважає політик, виявляється у тому, що «Штати поставили ракети «на порозі нашого будинку». «Як би поставилися американці, якби ми встановили ракети на кордоні між Канадою та США чи на кордоні з Мексикою?» – зазначив він.


«Якщо Україна увійде в НАТО, то там будуть ракети. Ось про що йдеться! Ми комусь погрожуємо? Захід має дати гарантії безпеки Росії – негайно і зараз, а не вимагати їх від нас», – додав він.

  • Про Україну

Глава Кремля знову розкритикував українські закони про державну мову та корінні народи. Путін вважає, що за їхньою допомогою влада «видавлює російських і російськомовних жителів з територій, на яких ті проживають історично».

Також політик традиційно поділився своїми знаннями в галузі історії: «Ми намагаємося не забувати, хто Україну створив – Ленін Володимир Ілліч, коли створював Радянський Союз. Договір 22-го року та 24-го у Конституції», – додав він.

Пресконференція Путіна

Також Путін упевнений, що в Україні зараз «злидні», а всіх «готують до суворої зими». «Коли депутати Верховної Ради приїжджають до регіонів, пенсіонери запитують: «За що ви нас знищуєте?». І плюються в екран, дивлячись на заяви представників сьогоднішньої влади», – зазначив політик.

  • Про «гарантії безпеки»

Глава Кремля позитивно оцінив реакцію Вашингтона на вимоги про так звані гарантії безпеки. Президент також додав, що подальші дії Москви залежатимуть не від переговорів, а від вимог гарантування безпеки Росії «сьогодні і на історичну перспективу».

Путін традиційно згадав про гарантії нерозширення НАТО на схід, які представники Альянсу нібито дали в усній формі ексглаві СРСР Михайлу Горбачову. У цьому контексті політик заявив, що Росію «надули, просто нахабно обдурили».

«Жодного дюйма на схід, сказали нам у 1990-ті роки. Ну і чого? Надули. Просто нахабно обдурили – п’ять хвиль розширення НАТО. І тепер уже в Румунії, Польщі з’являються відповідні системи», – підкреслив він.

  • Про можливість вторгнення

Журналісти спитали главу Кремля про можливість вторгнення російських військ в Україну, але той почав розповідати про те, що Київ хоче провести «військову операцію на Донбасі». А Захід, за його словами, наперед намагається змусити Росію не втручатися та загрожує санкціями.

«Тепер нам кажуть: війна, війна, війна. Складається враження, що, можливо, готують третю воєнну операцію [на Донбасі] і нас заздалегідь попереджають: не втручайтесь, не захищайте цих людей. Втрутитесь і захищатимете — такі й такі нові санкції будуть. І готуються, можливо, до цього», – вважає політик.

Путін також думає, що Захід намагається зробити з України «антиросію» і постійно накачуватиме її сучасною зброєю.

«Як Росія має жити в історичній перспективі? Постійно з оглядом, які нові системи озброєння поставлені. А потім під прикриттям цих систем озброєння штовхнути радикалів на вирішення питань на Донбасі військовим шляхом і питання Криму також», – пояснив він.

  • Про окупацію Криму

Російський президент заявив, що РФ не могла вчинити інакше, її нібито змусили окупувати півострів. Традиційно Путін згадав про «кривавий держпереворот» та «спалювання людей» під час Майдану.

«Як ми могли відмовити Севастополю та Криму, людям, які там проживають, не взяти їх під свій захист, під крило? Неможливо. Нас поставили в ситуацію, коли ми не могли вчинити інакше. Або ми могли зовсім безвільно дивитися на те, що відбувалося, на південному сході?» – відзначив він.

Пресконференція Путіна

Політик також додав, що до 2014 року керівництву країни-агресора нібито і «на думку не спадало» вчиняти будь-які дії щодо Криму.

  • Про війну на Донбасі

Путін знову звинуватив Україну в порушенні Мінських домовленостей та наголосив, що саме тому запропонував президенту США Джо Байдену провести переговори щодо «гарантій безпеки».

Також він знову переклав відповідальність за війну на Донбасі на Київ, а Росію він назвав лише «посередником»: «Нас хочуть зробити стороною конфлікту».

  • Про газовий тиск на Європу

Глава Кремля заперечує те, що Росія за допомогою газу намагається натиснути на ЄС. Високі ціни він назвав наслідками руйнування системи довгострокових контрактів на постачання палива.

  • Про українську владу

А ось що Путін сказав про чинного президента України: «Замість відповідати на запит людей про мир, Зеленський потрапив під вплив радикальних елементів, як кажуть в Україні, «нациків».

«Ми готові працювати з тими силами, які хочуть вибудувати добросусідські відносини з Росією. А проти цих сил – позасудові розправи, санкції чи просто вбивства на вулицях. Вбивць ніхто не шукає… Україна знищує тих людей, які хочуть працювати з нами».

Залиште свій коментар