Ну смішно ж: вчений різко висловився про розробку української вакцини від COVID-19

Ну смішно ж: вчений різко висловився про розробку української вакцини від COVID-19

Вчений зробив заяву про зразок можливої української вакцини від коронавірусу, яку представили Зеленському

Для розробки вакцини від коронавірусу в Україні немає необхідних умов, а представлений президенту Володимиру Зеленському зразок можливих вітчизняних ліків від COVID-19 є турецькою вакциною за участю української дочки міжнародної приватної фармкомпанії.


Про це заявив український біофізик, фахівець з молекулярної динаміки та дизайну ліків Семен Єсилевський в медичному блозі.Так, українська компанія для експериментів з живим вірусом домовлялася з Туреччиною, де є лабораторії 4-го класу біозахисту.

Читайте також:   Степанов розповів, кого безкоштовно будуть прищеплювати від COVID-19

«В Україні таких лабораторій немає і так скоро не буде навіть за бажанням. Працювати з вірусом в Україні ніде», — заявив він та висловив упевненість, що української вакцини від коронавірусу «не буде і не може бути в принципі».


Вчений вважає, що заяви Офісу президента України щодо створення вітчизняної вакцини від COVIS-19 є «пафосним піаром на досить дивних комерційних розробках (оціночне судження), незрозуміло, як взагалі пов’язаних з державою і які перебувають на стадії «плануємо запрягати коней», тоді як переможець вже перетинає фінішну лінію»

Читайте також:   В Україні стартує новий етап вакцинації: У МОЗ пояснили, хто отримає щеплення від COVID-19

Біофізик нагадав, то в найближчі місяці на ринку будуть вже готові вакцини від іноземних фармацевтичних компаній, які пройшли повний цикл клінічних випробувань. У цьому контексті Єсилевський піддав сумніву необхідність роботи над розробкою українського препарату від коронавірусу, який знаходиться на ранній преклінічної стадії.

«Забіг вже фінішував, а наш «спортсмен» ще тільки шнурує кросівки. Ну смішно ж», — заявив він.

Залиште свій коментар