Нововиявлений штам COVID-19 «подорожує» світом: першого інфікованого зафіксували в Ізраїлі

Нововиявлений штам COVID-19 «подорожує» світом: першого інфікованого зафіксували в Ізраїлі

Хворим на новий штам коронавірусу AY.4.2 виявився хлопчик, який повернувся з-за кордону.Перший випадок зараження новим підвидом штаму коронавірусу «Дельта» AY.4.2, який може бути ще більш заразним і з’явився в середині літа в кількох європейських країнах, виявлено в Ізраїлі. Хворий був одразу ізольований.

Про це повідомляють ізраїльські телеканал I24 і газета The Times of Israel.


Пацієнтом є 11-річний хлопчик. Мутацію коронавірусу виявили у неповнолітнього під час тестування в аеропорту Тель-Авіва. Він повернувся із Молдови.

Водночас, як уточнюється, хворий після прильоту перебував в ізоляції і ні з ким не спілкувався. Наразі він під наглядом лікарів.


Своєю чергою, у МОЗ Ізраїлю підтвердили цей випадок. Там кажуть, що представники з’ясовують, наскільки новий штам може бути заразним.

Нагадаємо, більш заразний штам коронавірус виявили раніше британські вчені. За даними фахівців з Кембриджа і генетиків з Лондона, мутація, яка отримала назву AY.4.2, заразніша за «Дельту» на 10-15%. Якщо ці висновки будуть підтверджені, то цей штам стане найзаразнішим від початку пандемії.

Українці теж можуть запобігти значному поширенню коронавірусу і убезпечити себе від тяжкого перебігу хвороби і смерті. Зробити це можна завдяки вакцинації.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Залиште свій коментар