Новий штам коронавірусу вже в Україні: лікар-інфекціоніст зробив заяву

Новий штам коронавірусу вже в Україні: лікар-інфекціоніст зробив заяву

Лікар-інфекціоніст Віктор Петров заявив, що новим штамом коронавірусу з Британії перехворів один з його пацієнтів. Мутований вірус COVID-19 був виявлений в Закарпатті.

Як розповів Віктор Петров в ефірі каналу «Україна 24«, у регіонах, які межують з європейськими країнами, вже можна помітити зміни в клінічному перебігу коронавірусу у пацієнтів. Особливо це стосується молодих людей.
«Тобто може не бути вже аносмії (втрата чутливості до запахів), але досить активно розвивається ураження легеневої тканини, хоча все проходить в легкій формі», — зазначив лікар-інфекціоніст і додав, що один з його пацієнтів вже перехворів на цю форму COVID-19.

Читайте також:   У Моршині вакцинували 66% дорослих. Тепер там жодного хворого на COVID-19

«Один з таких прикладів — мій пацієнт Микола. Він працівник, їздить з України в Чехію і назад. І він вже перехворів на новий штам, про який заявила Великобританія. Коли мова йшла про верифікацію, то Україна не має можливості ідентифікувати цей вірус у масовому тестуванні. Але люди, у яких є страховка в країнах ЄС, можуть визначити вже мутований вірус. І таким чином мені вдалося підтвердити, що на Закарпатті вже є випадки інфікування новим штамом вірусу», — пояснив фахівець.

Читайте також:   Що буде з коронавірусом в Україні після виборів: лікар-інфекціоніст дав прогноз

Він розповів, що мутація вірусу відбувається природним чином і подібну картину можна побачити на прикладі багатьох інших вірусів.


«Цей вірус природно мутує дуже активно — точно так само, як вірус гепатиту С або грипу. Чому? Тому що він містить тільки одну РНК, це один носій генетичного матеріалу», — пояснив лікар.

Залиште свій коментар