Новий штам «Дельта плюс» вже в Україні: чим він небезпечний

Новий штам «Дельта плюс» вже в Україні: чим він небезпечний

Новий більш небезпечний штам коронавірусу «Дельта плюс» вже в Україні. Саме з ним, на думку доктора Тараса Жиравецького, пов’язані рекорди останніх днів — по приросту нових випадків і смертності.Про це заявив лікар на своєму каналі YouTube.

За словами, головлікаря одного з діагностичних центрів Львова, українські медики відзначають за останні 2-3 тижні не тільки зростання випадків, а й тяжкості «ковіда». Інфіковані переносять хворобу важче.


«Було зрозуміло, що щось відбувається не так і, я заявив кілька днів тому, що ймовірно в Україні вже є «Дельта плюс», тобто штам, який був зафіксований в Індії, зараз зафіксований в Британії. Це штам, який збільшує кількість нових випадків, а також посилює тяжкість протікання», — заявив Жиравецький.

Чим такий небезпечний новий штам?

Медик каже, що «Дельта плюс», на відміну від свого попередника — Дельти, поширюється ще швидше і ще важче переноситься.


Багатьом пацієнтам із середньою тяжкістю до недавнього часу стандартне лікування допомагало — давало непоганий ефект.

«Зараз ми бачимо, що дуже велика частина пацієнтів, які мають супутні захворювання, в групі ризику при цьому молодого віку, 40 років і навіть менше… Якщо є супутні хвороби — цукровий діабет, зайва вага… астма, алергічний риніт, аутоімунні захворювання… проблеми серцево-судинної системи… Ці пацієнти дуже часто отримують класичний цитокіновий шторм», — говорить Жиравецький.

Це стан, який дуже важко контролювати вдома. При ньому пацієнту часто потрібен кисень через зниження сатурації.

Залиште свій коментар