Нові правила карантину вступлять в силу 3 серпня, перегляд — щоп’ятниці
В Україні вводять поділ на чотири зони карантину
Нові правила адаптивного карантину, якими Україна розділять на чотири зони, вступлять в силу 3 серпня. Перегляд епідеміологічної ситуації буде проводитися щоп’ятниці.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов після чергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в п’ятницю, передає кореспондент «РБК-Україна».
«Ми можемо контролювати повністю ситуацію, яка є, крім того ми зробили баланс по роботі підприємств і збереженню життя. Тому ми вважаємо, що більш гнучкий механізм є і буде ефективним», — сказав Степанов.
Він додав, що ситуацію аналізуватимуть щоп’ятниці.
«Якщо ми говоримо про» зеленій «зоні, то там будуть діяти правила, встановлені по країні …» Жовта» зона — це зона буферна, яка повинна насторожувати.» Помаранчева «зона, крім попередніх зон, обмежує заклади розміщення, встановлюються жорсткі обмеження по масовим заходам. В «червоних» зонах встановлюються додаткові обмеження «, — додав він.
Він нагадав, що з завтрашнього дня зміниться підхід до визначення нових зон адаптивного карантину. Зокрема, міста, області і райони будуть розподілятися по зонам за наступними критеріями:
- завантаженість ліжок не вище 50%;
- середня кількість тестувань не менше 24 на 100 тисяч населення;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування не вище 11%;
- показник динаміки інфікування.
Зокрема були встановлені нові рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19, які почнуть діяти з 3 серпня.
«Червона»: міста Луцьк і Тернопіль, Кіцманський район Чернівецької області;
«Помаранчева»: Івано-Франківськ; Львів; Бережани Тернопільської області; Луцький і Любашівський райони Волинської області; Тисьменицкий район Івано-Франківської області; Миколаївський, Перемишльський і Пустомитівсткий райони Львівської області; Бучацький район Тернопільської області;
«Жовта»: Вінниця та Могилів-Подільський; Вінницький, Калинівський, Крижопільський, Немирівський і Тульчицький райони Вінницької області; місто Нововолинськ; Горохівський, Кверцівскій, Горохівський, Маневицький і Турійський райони Волинської області; міста Житомир, Бердичів, Малин та Новоград-Волинський; Любарський, Пулинського, Романовський і Черняховський райони Житомирської області; міста Берегово, Мукачево, Ужгород, Хуст, Чоп, а також Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Воловецький, Іршавський, Міжгірський, Мукачівський, Перечинський, Рахівський, Свалявський, Тячівський, Ужгородський та Хустський райони Закарпатської області; місто Яремче, Богородчанський, Городенівській, Косівський і Наддвірнянский райони Івано-Франківської області; Жовківський, Яворівський та Кам’яно-Бузький райони Львівської області; Бережанський, Гусятинський, Козівський, Лановецький та Чортківський райони Тернопільської області; Глибоцький, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький і Хотинський райони Чернівецької області.