«Ніколи знову» чи «можем павтаріть»? Притула потужно звернувся до українців через 9 травня
Український шоумен і ведучий Сергій Притула звернувся до українців, пояснивши, в чому різниця між пам’ятними датами 8 і 9 травня.
Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, вказавши на різницю у світосприйнятті українців і «іхтамнєтов».
РБК-Україна
«8 травня – День пам’яті і примирення в Україні. Різниця між 8 і 9 травня дуже проста. Принаймні, якщо порівнювати нас і «іхтамнєтов». 8 травня люди кажуть війні «ніколи знову». 9 травня знаходяться люди, які говорять війні «можем павтаріть». І це фундаментальна різниця у світосприйнятті. Бо війна – це страшно, це жорстоко, це боляче. Ми побачили це в 2014 році і бачимо досі», – розповів він.
Притула згадав, як у дитинстві вітав дідуся-ветерана, а зараз в Україні йде війна і багато ветеранів – його ровесники та навіть молодші.
«Ніхто не думав, що і нас торкнеться війна. Але торкнулася. Завдяки людям, які все ніяк не можуть заспокоїти свої імперські амбіції, які жадають крові тих, хто не хоче сидіти з ними в грязі і робити вигляд, що їм це подобається. І вони принесли війну на нашу землю, і зараз на нашій землі гинуть наші солдати – українці. Як і 75 років тому. Давайте про про це згадаємо саме сьогодні (8 травня – Ред.), у День пам’яті і примирення», – зазначив він.
Притула нагадав, що українці воювали проти нацизму в усіх арміях.
«Ми були в рядах Червоної Армії, і в рядах УПА, ми були американськими піхотинцями і канадськими пілотами, ми воювали у Войську Польському і в Британській Армії, ми були у Французькому русі опору і серед югославських партизан. І у нас досі немає пам’ятника всім українським солдатам, які боролися з коричневою чумою на різних фронтах! Кожен сам може вибирати, що і коли святкувати. Але рано чи пізно треба дати собі відповідь на просте запитання: ми з ким?» – сказав шоумен.
Він наголосив, що українцям потрібно вибрати, ким бути – частиною радянської спадщини або світової спільноти.
«Бути частиною сусідського побєдобєсія, де немає місця для українських борців проти нацизму, а тільки рускій чи совєцкий воїн. Або бути частиною світової спільноти і підкреслювати наш особистий внесок у спільну перемогу антигітлерівської коаліції. Принаймні, останнє дозволить перестати окремим політикам маніпулювати світлою пам’яттю мільйонів загиблих на догоду Кремля!» – підсумував він.