Ніцой пояснила різницю між українцями і росіянами на прикладі лайок (відео)

Ніцой пояснила різницю між українцями і росіянами на прикладі лайок (відео)

Українська письменниця Лариса Ніцой на прикладі лайок показала відмінності у світоглядних установках українців і росіян. Педагог і громадський діяч також зазначила, що чимало лайливих слів, характерних для наших північних сусідів, перейшли й до нашого лексикону в період колонізаторства.Про це Ніцой розповіла на ток-шоу в ефірі телеканалу «Наш».

«Річ у тому, що нам нав’язали таку тезу, що мова — це засіб спілкування. І довгий час нав’язували цю тему наші колонізатори-московити. Насправді мова для людей набагато більше, ніж засіб спілкування. У людей мова носить ще й світоглядну функцію, державотворчу функцію. А ми за своїм світоглядом, як українська нація, маємо інший світогляд, ніж світогляд Московії та московитів», — зауважила письменниця.


Пояснити, в чому він полягає, Ніцой вирішила на прикладі лайок, щоб «не дуже йти у якісь високі матерії та наукові, мовознавчі теми».

«Якщо ми візьмемо наші українські лайливі слова, то вся лайка пов’язана, по-перше, з прирівнюванням людини з твариною, щоб показати людині, що ти не людина. І це було страшенно образливо. Наприклад, якщо князь в княжу добу сказав комусь: «ти пес смердячий» — це страшне… це така була образа!


Чи, наприклад, ще у нас лайливі слова пов’язані з відходами нашого людського організму, з каловими масами», — розповіла письменниця.

Також Ніцой заявила, що лайливі слова росіян «всі пов’язані з сексуальними збоченнями».

«Це різні світоглядні установки!» — наголосила вона.

Відео: Ніцой пояснила відмінності у світоглядах українців і росіян на прикладі лайок

Залиште свій коментар