Нічна атака рф по Києву: загинула людина, є пошкодження в чотирьох районах

У ніч проти понеділка, 21 липня, російські сили здійснили комбіновану атаку на українські міста, застосувавши ракети та дрони. Найбільше постраждали Київ та Івано-Франківськ.
За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, у столиці внаслідок атаки загинула одна людина. Також зафіксовано влучання й пошкодження у чотирьох районах міста.
Київ: обстріли та наслідки
У Шевченківському районі уламки безпілотника спричинили загоряння балкону на першому поверсі десятиповерхового житлового будинку. Речник ДСНС Павло Петров повідомив:
“У Шевченківському районі Києва горів перший поверх будинку, одна людина поранена, ще одну вдалося врятувати”.
У Дарницькому районі горіли гаражний кооператив і дитячий садок. У Дніпровському районі — торгові споруди. Також були зафіксовані пошкодження у Святошинському районі столиці.
За попередньою інформацією, загиблим є чоловік. Пошуково-рятувальні роботи тривали впродовж ночі.
Івано-Франківськ: удар гіперзвуковою ракетою
Ракета типу Х-47М2 комплексу “Кинджал” була випущена по Івано-Франківську. За словами рятувальників:
“Була застосована аеробалістична гіперзвукова ракета Х-47м2 комплексу Кинджал. Загроза аеробалістики триває до відбою”.
Інформація про можливі пошкодження уточнюється.
Рух метро в Києві обмежено
Через наслідки атаки в Києві частково порушено роботу підземки. Закрито станцію “Лук’янівська”. Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації:
“Унаслідок обстрілу частково пошкоджено наземну частину станції. Пожежі на станції немає, підземні приміщення не пошкоджено”.
Також тимчасово змінено графік руху поїздів на “червоній лінії”. Потяги курсують лише до станції “Вокзальна”:
“З технічних причин рух поїздів на Святошинсько-Броварській лінії метро організовано від станції “Академмістечко” до станції “Вокзальна””.
Ця нічна атака стала черговим прикладом тактики тиску на тилові регіони. Комбіноване використання дронів та ракет — особливо надзвукових типу “Кинджал” — створює значні труднощі для системи протиповітряної оборони. Основна мета — завдати психологічного та інфраструктурного удару, змусити мешканців жити в постійному напруженні.
Незважаючи на збиття частини цілей, жертв вдалося уникнути не всюди. Втрата людини в столиці — болюче нагадування про постійну небезпеку з повітря. А перебої в роботі метро — ще один фактор, що ускладнює життя містянам.
Україна продовжує працювати над зміцненням протиповітряного захисту, але такі атаки показують, наскільки важливо мати постійну підтримку союзників у сфері сучасних систем ППО.