Невакциновані будуть сидіти вдома? Як і коли в Україні хочуть посилити карантин

Невакциновані будуть сидіти вдома? Як і коли в Україні хочуть посилити карантин

В Україні восени очікується нова хвиля коронавірусу, на тлі цього дедалі частіше звучать заяви про посилення карантину. Найімовірніше, обмеження стосуватимуться не всіх, а тільки тих громадян, які не пройшли вакцинацію.Наскільки можливий новий локдаун і чого українцям чекати від епідемії COVID-19 у найближчому майбутньому, дізнавався OBOZREVATEL.

Яка ситуація з коронавірусом в Україні зараз?


COVID-статистика в нашій країні потроху погіршується – кількість нових випадків в останні дні доходила до тисячі. Крім того, зростає й кількість інфікованих штамом Дельта. Так, днями в Миколаєві виявили відразу чотири випадки захворювання небезпечною мутацією.

Як зазначають ЗМІ, в обласній інфекційній лікарні Харкова палати вже переповнені, кількість хворих зростає щодня. А через мутації вірусу дедалі частіше доводиться рятувати тих, кому немає і 30 років.


Статистика коронавірусу за останні дні

Головний санітарний лікар Ігор Кузін недавно зазначив, що саме Дельта-штам стане причиною нової хвилі захворюваності восени. Відповідно до одного з прогнозів, кількість хворих може на третину перевищити торішні максимальні показники. Не варто забувати і про сезонні вірусні захворювання – грип, ГРВІ, парагрип.

«Ми зараз дійсно бачимо, що в нас є певна кількість регіонів, які викликають занепокоєння з того погляду, що на рівні деяких ОТГ або районів цих областей фіксуються такі спалахи або кластери захворювання. Тому ці цифри, які зараз оприлюднені (прогноз НАН – Ред.), – це фактично вплив цих районів, які зараз вражені. Це райони Донецької і Луганської, Харківської та Львівської областей», – сказав санлікар.

Кузін анонсував новий карантин

Передбачають рекордний сплеск захворюваності й епідеміологи. За оцінками Андрія Александріна, вже зараз спостерігається зростання кількості інфікованих, що свідчить про наближення нової хвилі.

Фахівець підкреслив, що найгірший з варіантів розвитку подій – російський сценарій, де при низькому відсотку вакцинації груп ризику «ми бачимо практично щоденні рекорди з госпіталізації та смертності».

Чи варто чекати жорсткого карантину?

Поки що офіційних заяв з приводу нового карантину МОЗ або Кабмін не робили. Однак окремі політики і чиновники попереджають: новому локдауну бути. «Чинний до 31 серпня карантин буде продовжено. На скільки саме – не знаю», – недавно сказав Кузін.

Які обмеження введуть – теж поки незрозуміло. Але, найімовірніше, карантин буде стосуватися лише громадян, які не пройшли вакцинацію.

«Йдеться про використання внутрішнього «ковідного» сертифіката. Це електронний документ, який ви зможете згенерувати в застосунку Дія. Завдяки йому в нас вийде зменшити навантаження на економіку, не піддаючи ризику громадян», – зауважив санлікар.

Карантин може стосуватися тільки невакцинованих громадян

Таку саму інформацію підтвердив і глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. За його словами, нові обмеження будуть впроваджувати тільки для невакцинованих громадян.

«МОЗ уже анонсувало, що в разі погіршення епідеміологічної ситуації працювати будуть школи, де вакциновано не менш ніж 80% вчителів. На мою думку, аналогічні обмеження логічно ввести для транспортників, підприємств громадського харчування і комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують із населенням», – заявив він.

Радуцький додав, що «тепер кожен вирішує сам – дозвілля і повноцінна робота або вимушені обмеження на час чергової хвилі коронавірусу».

Досвід інших країн

Ідея про карантин для невакцинованих в Україні з’явилася не просто так. Такі методи боротьби з коронавірусом уже практикують в інших країнах світу.

Наприклад, в Ізраїлі, де зробили щеплення більш ніж трьох чвертей дорослих, влада обов’язкову вакцинацію не запроваджувала. Однак для невакцинованих підготували обмеження на відвідування громадських місць: барів, ресторанів, музеїв, театрів, готелів і спортивних закладів та заходів.

У Греції викладачам, які відмовляються від вакцинації, будуть скорочувати заробітну плату. Співробітники також можуть зіткнутися з втратою балів у системі цивільної служби, що відіб’ється на їхній перспективі просування по службі або працевлаштуванні.

В Італії з 6 серпня невакциновані не зможуть відвідувати масові заходи, бари, кафе, фітнес-клуби, басейни, парки розваг тощо. А в разі порушення цього правила їм доведеться заплатити штраф від 400 до 1000 євро.

З 1 серпня аналогічне правило діє і в Саудівській Аравії.

Про карантинні обмеження для нещеплених недавно заявили в Німеччині. А в США державні службовці, які не зробили щеплення, повинні будуть носити маску на роботі і кілька разів на тиждень здавати ПЛР-тести.

У столиці РФ Москві до недавнього часу діяла система QR-кодів: у більшість кафе і ресторанів могли потрапити тільки люди, які мають спеціальний пропуск. Його видавали тим, хто пройшов вакцинацію або має негативний результат тесту.

Є і більш радикальні підходи. Наприклад, влада Казахстану зобов’язала зробити щеплення всіх співробітників магазинів, кафе, салонів краси, фітнес-клубів, музеїв, театрів, готелів, сфер транспорту, охорони здоров’я та житлово-комунального господарства. Людей, які відмовляться, просто усунуть від роботи.

А у Франції щеплення повинні зробити лікарі, співробітники будинків пристарілих, а також соцпрацівники. В іншому разі вони також ризикують втратити роботу.

Але ще категоричніше вчинили на Філіппінах. Президент Родріго Дутерте пригрозив позбавленням волі тим, хто відмовляється від вакцинації, а також назвав їх шкідниками і порадив залишити країну.

З огляду на COVID-статистику можна з упевненістю сказати, що українській владі незабаром доведеться посилити карантин. Загроза поширення Дельта-штаму просто не залишає їм іншого вибору. Що собою являтимуть обмеження – поки незрозуміло. Але, найімовірніше, стосуватимуться вони більшою мірою нещеплених громадян. Тому масова вакцинація – це єдиний спосіб уникнути локдауну.

Залиште свій коментар