«Не мають наміру сидіти склавши руки»: у МЗС Китаю зробили нову заяву про війну в Україні

«Не мають наміру сидіти склавши руки»: у МЗС Китаю зробили нову заяву про війну в Україні

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що війна в Україні дуже вплинула не тільки на Європу, а й на весь світ. Він додав, що КНР бере участь у вирішенні продовольчої кризи, спричиненої війною, і не сидітиме склавши руки.Позицією Китаю Ван Ї 17 липня поділився у розмові з колегою з Угорщини Петером Сіярто. Деталі переговорів повідомляє пресслужба МЗС КНР.

Зазначається, що Сіярто звернув увагу на те, що Угорщина через війну в Україні зіткнулася з економічними та фінансовими проблемами. Ван Ї, зі свого боку, зазначив, що негативні наслідки російського вторгнення відчуває весь світ.


Представник Китаю вже традиційно уникав слова «війна», замінивши його «кризою». Він поділився, що на нещодавній зустрічі глав МЗС країн G20 багато уваги приділили саме Україні.

«Китай висунув пропозиції щодо вирішення питання продовольчої та енергетичної безпеки. Китай не є стороною української кризи, але ми не будемо сидіти склавши руки, при цьому не збираємося підливати олії у вогонь. Уроки української кризи глибокі і заслуговують на серйозне вивчення всіма сторонами. У довгостроковій перспективі всі сторони повинні обговорити створення збалансованої, ефективної та стійкої архітектури європейської безпеки для досягнення міцного миру та безпеки», – наголосив Ван Ї.


Залиште свій коментар