Навчання на карантині та уроки на свіжому повітрі: як в Україні працюватимуть школи

Навчання на карантині та уроки на свіжому повітрі: як в Україні працюватимуть школи

У МОЗ пояснили, як працюватимуть українські школи з 1 вересняВ Україні відкриють школи з 1 вересня, і навчальний процес планують почати в звичайному режимі. Проте в регіонах зі складною епідеміологічною ситуацією — які входять в «червону зону» — навчальні заклади залишаться закритими.

Про це заступник глави МОЗ і головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко розповів в ефірі телеканалу «Україна 24».


Він запевнив, що тотального закриття шкіл на карантин в Україні не буде.

Якщо ж в районі або місті зафіксують збільшення показників захворюваності коронавірусом, що окремі навчальні заклади на місцевому рівні закриватимуть на певний період часу — до поліпшення ситуації.


«Червона зона» в цих районах — це не буде щось надзвичайне. Ми вже знаємо, що таке епідеміологічний поріг — умовний епідпоріг не такий, який завжди був для грипу та інших сезонних захворювань», — заявив Ляшко.

Заступник голови МОЗ зазначив, що в Україні в областях щороку закриваються школи через підвищення захворюваності на грип та грипоподібні захворювання, тому вже вироблена чітка методологія.

Також Ляшко розповів, на яку систему карантину через COVID-19 переходить Україна, і що означає введення різних «зон».

«Червона — це жорсткий карантин, який у нас діяв в кінці березня — початку квітня. Зелена, жовта і помаранчева «зони» — легкі зони, де певну діяльність обмежують, але не закривають повністю. Тобто там, дотримуючись протиепідемічних вимог, будуть працювати сфери економіки», — пояснив він.

При високому рівні захворюваності коронавірусом школярі повернуться на дистанційне навчання, а при середньому рівні — навчання буде змішаного типу.

Також у МОЗ представили основні рекомендації для проведення навчального процесу в період карантину: дотримання соціальної дистанції, використання засобів індивідуального захисту (маски, санітайзери), скасування масових заходів та екскурсій, проведення зборів педагогічних колективів у дистанційній формі, запобігання скупчення великої кількості людей, розмежування потоків школярів у залежності від їх віку

З 1 вересня окремі види занять у навчальних закладах будуть проводити на свіжому повітрі. Люди з групи ризику з хронічними, легеневі, розладами імунної системи, цукровим діабетом можуть тимчасово перейти на екстернат або дистанційне навчання.

Залиште свій коментар