Наступник Меркель Лашет відкрито підтримав членство України в ЄС: деталі заяви

Наступник Меркель Лашет відкрито підтримав членство України в ЄС: деталі заяви

Армін Лашет, який очолив Християнсько-демократичний союз (ХДС), вважає за необхідне надати Україні перспективу членства в ЄС.Джерело: Internationale Politik

Лашет змінив на чолі ХДС нинішню німецьку канцлерку Ангелу Мердель. Християнсько-демократичний союз – найпотужніша партія Німеччини.


Питання України: що заявив Лашет

  • Підтримав збереження санкцій проти Росії.
  • Виступив за подальше зближення України та Євросоюзу. За його словами, «Німеччина та ЄС не можуть сприйняти порушення кордонів та використання сили проти інших держав у Європі».
  • Крім того, у відповідь на пряме запитання про свою проросійськість Лашет категорично це заперечив і попросив «не накладати ярлики».

На підтвердження своїх слів він заявив, що критикує Росію за:

  • незаконну анексію Криму,
  • збройні сили на сході України,
  • за отруєння та ув’язнення опозиціонера Олексія Навального.

Щодо членства України у Євросоюзі, то це питання зараз піднімають. Але у нас є великий інтерес у стабільності, суверенітеті та модернізації України, тож ми маємо підтримати Україну на її складному шляху та відкрити їй європейську перспективу,
– заявив Лашет


Ще одна цікава заява Лашета

Він висловився за добудову «Північного потоку-2». Політик вважає його «економічним проєктом». Лашет наголосив, що у разі його запуску в експлуатацію слід врахувати геополітичні інтереси України.

Додамо, що це було перше його інтерв’ю після обрання головою ХДС.

Залиште свій коментар