Нардепи хочуть встановити нове свято — День українського борщу

Нардепи хочуть встановити нове свято — День українського борщу

Його пропонують святкувати щорічно у другу суботу вересня.Народні депутати зареєстрували у ВР проєкт постанови про встановлення в Україні нового свята — Дня українського борщу.

Відповідний текст проєкту постанови №6361 з’явився на сайті парламенту.


Авторами цього законопроєкту є низка народних депутатів від «Слуги народу», «Голосу», «Європейської солідарності», груп «Партія «За майбутнє» та «Довіра», а також від позафракційних.

Раніше один з авторів встановлення свята, народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин на свої сторінці у Facebook  зазначив, він спільно з колегами зареєстрував відповідний проект постанови щодо встановлення кожної другої суботи вересня Днем українського борщу.


Відповідно до пояснювальної записки документу, встановлення Дня українського борщу «покликане забезпечити збереження і вшанування традиційної української кухні та культури, тяглість культурної традиції».

«Рекомендується розробити із залученням громадськості та затвердити у місячний строк з дня прийняття цієї Постанови комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Дня українського борщу, передбачивши, зокрема, проведення щороку заходів, фестивалів та змагань із приготування традиційного українського борщу у всіх регіонах України; проведення у навчальних закладах, закладах культури та харчування тематичних заходів, лекцій, дискусій про феномен українського борщу тощо», — йдеться у постанові законопроєкту.

Залиште свій коментар