Найнижча ціна за останні 5 років: скільки коштуватиме газ в Україні – прогноз від Шмигаля

Найнижча ціна за останні 5 років: скільки коштуватиме газ в Україні – прогноз від Шмигаля

Наразі ціну на газ в Україні регулює конкурентний ринок. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ціна на блакитне паливо зросте, однак все одно буде найнижчою за останні п’ять років.Ціна на газ в Україні: коментар Шмигаля

Вперше з 2015 року в Україні – найнижчі ціни на газ в серпні – вересні, заявив Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді, пише 24 канал.

Звичайно, буде природне ринкове зростання, але це буде найнижча ціна на газ за останні п’ять років в Україні. І це буде найнижчий рівень цін, в принципі, за час незалежності. Це вільний ринок, людина може вибирати постачальника.
– зазначив прем’єр.


За його словами, Україна зробила величезний прорив «у встановленні ринкових, а не корупційних цін на газ», які раніше формували з корупційною націнкою чиновники.

«Є конкуренція, і це сприяє зниженню ціни. Звичайно, є сезонна поведінка цін на газ. Взимку газ, звісно, коштує дорожче, ми будемо платити за нього більше«, – підкреслив Шмигаль.


Згодом у ефірі одного з українських телеканалів він уточнив, що ціна на газ для населення в жовтні коливатиметься від 4,7 тисяч гривень до 5 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Проте скільки буде коштувати газ взимку – поки невідомо: все повинен відрегулювати ринок.

«Однак, після зимового підвищення ціни піде весняне і літнє падіння, і газ коштуватиме дешевше«, – підкреслив прем’єр.

Ринок газу в Україні: що відомо про зміни

  • З 1 серпня 2020 року в Україні почав працювати ринок природного газу для споживачів. Тобто немає єдиних цін на газ для оптових чи побутових клієнтів. Пов’язано це з новими правилами постачання газу та завершенням режиму покладення спеціальних обов’язків (ПСО).
  • Очікувалося, що ціни на газ в Україні підуть вгору після відкриття ринку газу для населення з 1 серпня. Однак завдяки заповненню підземних сховищ газу це станеться не стрімко.
  • 7 серпня «Нафтогаз» оприлюднив тарифи на газ для населення і бізнесу.
  • 17 серпня компанія запропонувала людям замовити газ на рік вперед за фіксованою ціною.

https://24tv.ua/tsina-gaz-ukrayini-zroste-bude-naynizhchoyu-za-ostanni-pyat-rokiv_n1408352

Залиште свій коментар