На Хмельниччині священник УПЦ МП не давав відспівати загиблого захисника України в храмі

На Хмельниччині священник УПЦ МП не давав відспівати загиблого захисника України в храмі

У селі Антонівка Хмельницької області священник УПЦ Московського патріархату перешкоджав проведенню прощальної служби із загиблим захисником. 44-річний Володимир Бабій, який пішов добровольцем на війну, загинув під Волновахою на Донеччині.Як повідомляє «Громадське радіо», 18 червня, коли мала відбутися служба, священнослужитель зачинив двері храму перед Героєм. Староста села Людмила Батурко назвала вчинок отця приниженням для всієї України.

За її словами, питання заздалегідь узгоджували з настоятелем храму, оскільки дружина загиблого воїна хотіла, щоб службу провів священник саме Православної церкви України.


Володимир Бабій загинув під Волновахою

«Виконувачка обов’язків голови селищної ради телефоном говорила безпосередньо з нашим священником, і він сказав, що в храм не пустить. Тоді ми вирішили, що проведемо службу біля храму», – розповіла вона.

Люди, які прийшли попрощатися з воїном, побачили відкритий храм. Але коли підійшли, двері виявилися зачиненими. Виник конфлікт. У нього втрутилися військові та п’ятеро присутніх українських священників. Рідні Героя плакали.


На процесії, за словами старости, був присутній і настоятель храму – він йшов позаду. Люди стали кричати до нього: «Це ж наш захисник. Він на сході воював із Московією і в рідному селі з Московією воює?».

Зрештою представник УПЦ МП відкрив храм. Виконувачка обов’язків голови громади Олена Мороз зазначила, що варто провести збори і вирішити, як бути з цим священником.

Володимир Бабій 2014 року брав участь в АТО, а потім працював далекобійником за кордоном. Повернувшись додому, 2022 року пішов добровольцем протистояти масштабній російській агресії.

Залиште свій коментар