На Вінниччині автомайстри створили «міні-Хаймарси»: згодилися трофеї. Відео

На Вінниччині автомайстри створили «міні-Хаймарси»: згодилися трофеї. Відео

На Вінниччині команда автомайстрів та українських військових створила власну установку залпового вогню, використовуючи позашляховики та запчастини з трофейної зброї. Виробництво «міні-Хаймарсів» уже налагоджене й обходиться приблизно 100 тисяч гривень за одиницю.Про це повідомляють у сюжеті ТСН. Волонтер Денис Романовський розповів журналістам, що в його машинах використовуються напрямні від БМ21 «Град» і ті ж ракети РСЗВ (щоб переглянути відео, доскрольте сторінку до кінця).

«Не завжди потрібно під’їжджати великою машиною, відпрацьовувати повний пакет снарядів, можна точково, тому й виникла потреба в таких автомобілях. Мобільність, швидкість – зарядився, відпрацював, поїхав«, – описав новинку Романовський.


Дальність польоту ракети з такої установки – понад 20 км, а система запуску щоразу вдосконалюється. Нині автомеханіки встановлюють на пікапи пульти керування, щоб наші воїни відійшли на безпечну відстань і там керували вогнем.

Постріл міні-Хаймарса. Таку жартівливу назву дали українській саморобній установці
Робота пікапа на передовій

Вінницькі волонтери розповіли, що частина роботи залишається секретною – її виконують безпосередньо воїни ЗСУ. Механіки виготовляють металевий каркас, проводять електрику за схемами, розбирають передню панель авто тощо. Окремі «маніпуляції» з «міні-Хаймарсами» доопрацьовують уже артилеристи. Наприклад, встановлюють пусковий механізм із двигунами.


Працюють автомеханіки безкоштовно. Грошами на необхідне обладнання допомагають волонтери чи окремі благодійники. У черзі в них стоять ще дві подібні установки.

«Зараз хлопці знову шукають метал і комплектовання, а ще – потужніший пікап, на який можна встановити вже не три, а шість стволів для ракет, що накриватимуть ворога«, – підсумували журналісти.

Залиште свій коментар